Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2010, 13:48:12
andreea287 andreea287 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2010
Mesaje: 1
Implicit am cazut prada disperarii.

buna..ma numesc andreea am 23 de ani si sunt mama unui baietel de 6 ani si a unei fetite de 3 ani si 9 luni.in urma cu 5 luni fetita mea a inceput sa se planga de dureri de cap si ramanea blocata cu ochii intr-un punct fix. durerile au inceput sa se inteteasca si sa devina din ce in ce mai puternice intotite si de stari de voma..era lipsita de vlaga si era foarte obiosita ...am mers la oftalmologie si am aflat ca are o hipermetropie dar nu asta era cauza problemelor. mi s-a dat trimitere la bucuresti la spitalul de neurologie obregea.. dupa mai multe investigatii mi s-a spus ca simtomele tind spre migrena si epilepsie..in momentul externarii mi s-a spus NU POT SA SPUN NICI CA-I BINE NICI CA-I RAU......desi nu are un diagnostic sigur i s-a dat spre administrare un anti epileptic DEPAKINE..,,,s-a schimbat semnificativ fetita ..e foarte nervoasa, mananca foarte mult,si e agitata...nu am avut posibilitatea sa mai consult ati doctori ,,venitul lunar este in jur de 700lei din care ne mai raman sa traim 3 persoane si sa platim utilitatile in jur de 300 lei . sunt zile in care nu am ce sa pun pe masa copiilor eu sufar de sindrom aderential post-operator in urma operatiei de cezariana, chisturi ovariene si am probleme cu ficatul in urma extirparii colecistului(am fierea scoasa de aproape 3 ani).traiesc cu teama in suflet ca o tratez pentru o boala si are alta.....am luat o decizie foarte aspra in ceea ce ma priveste dar stiu ca asa ma voi ajuta pe mine si pe fetita mea in primul rand si o alta persoana ...vreau sa donez un rinichi...va rog nu ma judecati gresit iar daca cineva ma poate ajuta in vreun fel rog din tot sufletul sa o faca.mai multe detalii la YM sau life_is_life72 sau telefon 0720921681
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.01.2010, 16:29:13
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

eu nu am situatie materiala sa te ajut,dar pot sa te ajut ca sa rog pe bunul Dumnezeu sa o ajute pe micuta,sa imi spui numele ei de botez...sunt si eu o mamica greu incercata ,fetita mea are autism...dar sfatul meu este ca fetitei tale sa nu dai medicamente...incearca sa lupti fara medicamente...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.01.2010, 18:58:19
vali99 vali99 is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreea287 Vezi mesajul
buna..ma numesc andreea am 23 de ani si sunt mama unui baietel de 6 ani si a unei fetite de 3 ani si 9 luni.in urma cu 5 luni fetita mea a inceput sa se planga de dureri de cap si ramanea blocata cu ochii intr-un punct fix. durerile au inceput sa se inteteasca si sa devina din ce in ce mai puternice intotite si de stari de voma..era lipsita de vlaga si era foarte obiosita ...am mers la oftalmologie si am aflat ca are o hipermetropie dar nu asta era cauza problemelor. mi s-a dat trimitere la bucuresti la spitalul de neurologie obregea.. dupa mai multe investigatii mi s-a spus ca simtomele tind spre migrena si epilepsie..in momentul externarii mi s-a spus NU POT SA SPUN NICI CA-I BINE NICI CA-I RAU......desi nu are un diagnostic sigur i s-a dat spre administrare un anti epileptic DEPAKINE..,,,s-a schimbat semnificativ fetita ..e foarte nervoasa, mananca foarte mult,si e agitata...nu am avut posibilitatea sa mai consult ati doctori ,,venitul lunar este in jur de 700lei din care ne mai raman sa traim 3 persoane si sa platim utilitatile in jur de 300 lei . sunt zile in care nu am ce sa pun pe masa copiilor eu sufar de sindrom aderential post-operator in urma operatiei de cezariana, chisturi ovariene si am probleme cu ficatul in urma extirparii colecistului(am fierea scoasa de aproape 3 ani).traiesc cu teama in suflet ca o tratez pentru o boala si are alta.....am luat o decizie foarte aspra in ceea ce ma priveste dar stiu ca asa ma voi ajuta pe mine si pe fetita mea in primul rand si o alta persoana ...vreau sa donez un rinichi...va rog nu ma judecati gresit iar daca cineva ma poate ajuta in vreun fel rog din tot sufletul sa o faca.mai multe detalii la YM sau life_is_life72 sau telefon 0720921681
Doamne ajuta, Andreea,
Sfatul unui medic: sa eviti sa-i dai copilului tau ciocolata, cacao, Coca Cola, sa nu o lasi la TV - stimulii luminosi de la TV pot declansa aceste crize, nici la desene animate...Tratamentul nu se poate intrerupe brusc, sa-i dai doza cea mai mica, si daca e mai rau, medicul mai creste doza. ..Mergeti la Maslu cit puteti de des, e cea mai buna metoda de vindecare! Alaturi de SF Impartasanie ...Sa-i dai cu mirulet, cu ulei de la Maslu, sa-i dai sfintenii: Anafora, Aghiazma...
In ceea ce priveste sa-ti dai rinichiul, nu stiu daca e o solutie buna fiind si asa tanara si cu copii.Banii se duc repede si apoi ce-o sa faci? DIn ce localitate sunteti?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.01.2010, 19:30:28
andreicalbaza andreicalbaza is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Mesaje: 1
Implicit

Eu nu sunt medic dar iti recomand sa ai grija cu medicamentele , mama mea a avut probleme
cauzate de consumul de medicamente , si mie pentru probleme care puteau fi rezolvate mai usor mi-au recomandat direct medicamente si inca puternice , multi medici au slaba pregatire si ajungi mai rau pe mana lor
Reply With Quote
  #5  
Vechi 09.01.2010, 16:24:40
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Impartaseste fetita in fiecare duminica, participati la Sf Maslu si daca puteti e bine sa faceti Sf Maslu acasa! Organismul ei nu este pregatit pentru medicamente si apoi stim cu totii ca orice medicament are efecte secundare... Daca poti, mergi si la Aiud la sfintii descoperiti si ia ulei din candela din fata icoanei Maicii Domnului. Multe persoane s-au vindecat dupa ce au folosit acest ulei cu credinta.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 19.02.2010, 19:52:34
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreea287 Vezi mesajul
buna..ma numesc andreea am 23 de ani si sunt mama unui baietel de 6 ani si a unei fetite de 3 ani si 9 luni.in urma cu 5 luni fetita mea a inceput sa se planga de dureri de cap si ramanea blocata cu ochii intr-un punct fix. durerile au inceput sa se inteteasca si sa devina din ce in ce mai puternice intotite si de stari de voma..era lipsita de vlaga si era foarte obiosita ...am mers la oftalmologie si am aflat ca are o hipermetropie dar nu asta era cauza problemelor. mi s-a dat trimitere la bucuresti la spitalul de neurologie obregea.. dupa mai multe investigatii mi s-a spus ca simtomele tind spre migrena si epilepsie..in momentul externarii mi s-a spus NU POT SA SPUN NICI CA-I BINE NICI CA-I RAU......desi nu are un diagnostic sigur i s-a dat spre administrare un anti epileptic DEPAKINE..,,,s-a schimbat semnificativ fetita ..e foarte nervoasa, mananca foarte mult,si e agitata...nu am avut posibilitatea sa mai consult ati doctori ,,venitul lunar este in jur de 700lei din care ne mai raman sa traim 3 persoane si sa platim utilitatile in jur de 300 lei . sunt zile in care nu am ce sa pun pe masa copiilor eu sufar de sindrom aderential post-operator in urma operatiei de cezariana, chisturi ovariene si am probleme cu ficatul in urma extirparii colecistului(am fierea scoasa de aproape 3 ani).traiesc cu teama in suflet ca o tratez pentru o boala si are alta.....am luat o decizie foarte aspra in ceea ce ma priveste dar stiu ca asa ma voi ajuta pe mine si pe fetita mea in primul rand si o alta persoana ...vreau sa donez un rinichi...va rog nu ma judecati gresit iar daca cineva ma poate ajuta in vreun fel rog din tot sufletul sa o faca.mai multe detalii la YM sau life_is_life72 sau telefon 0720921681
Mai da-ne niste detalii... de unde esti? Cum se mai simte fetita?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Canon de pocainta pentru cel cazut in desfranare costa1988sv Intrebari utilizatori 9 21.12.2012 18:35:48
Dupa cum in Babilon au cazut mortii intregului Israel ,tot asa,,, Aristarh Generalitati 1 03.06.2012 18:30:04
Au cazut broaste din cer in localitatea Rákóczifalva (Ungaria) colaps Generalitati 10 25.06.2010 04:55:40
Magarul cel cazut in fantana mihele_m Intrebari utilizatori 1 15.06.2010 18:30:56
Cum pot ajuta un suflet cazut sa revina la credinta? suflet si inima si constiinta Generalitati 13 11.06.2010 10:41:40