Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.05.2010, 19:43:39
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit Rugaminte de rugaciunea la Dumnezeu pentru schimbarea guvernului si presedintelui

Motivul:
http://www.realitatea.net/basescu--p...ie_712430.html
Pensiile vor fi scazute cu 15% iar salariile bugetarilor (la care se includ medicii,invatatorii si profesorii cu salarii deja foarte mici) cu 25%.
La salariile bugetarilor se includ si salariile profesorilor si invatatorilor si medicilor care si asa erau foarte mici.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 06.05.2010 at 19:45:44.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.05.2010, 19:51:00
maria-luisa maria-luisa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 1.073
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Motivul:
http://www.realitatea.net/basescu--p...ie_712430.html
Pensiile vor fi scazute cu 15% iar salariile bugetarilor (la care se includ medicii,invatatorii si profesorii cu salarii deja foarte mici) cu 25%.
La salariile bugetarilor se includ si salariile profesorilor si invatatorilor si medicilor care si asa erau foarte mici.
Eu as recomanda o rugaciune prin care sa cerem lui Dumnezeu o conducere dupa cum e voia Lui.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 06.05.2010, 20:05:48
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Cred ca avem conducatorii pe care-i meritam, dupa vrednicia noastra.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.05.2010, 15:02:14
eclesiastul eclesiastul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2010
Locație: Cluj
Mesaje: 159
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria-luisa Vezi mesajul
Eu as recomanda o rugaciune prin care sa cerem lui Dumnezeu o conducere dupa cum e voia Lui.
Sfanta Scriptura spune ca fiecare are conducatorii pe care ii merita. De asemenea spune sa ne si rugam pt ei. Deci concluzia e ca trebuie sa ne rugam pt cei pe care ii avem.
Asta avem de 20 de ani incoa pt ca asta meritam.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.05.2010, 15:05:52
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Am zis eu sa ne rugam sa li se intample ceva rau?Eu am zis sa ne rugam pentru binele lor,adica pentru dansii ca e bine pentru dansii sa fie schimbati de la conducerea Romaniei.
Sa fie schimbati de la conducerea Romaniei guvernanti actuali va fi bine pentru dansii ca daca continua asa cu prigonirea populatiei sarmane a Romaniei mai mult vor fi mustrati pentru aceasta de Dumnezeu Iisus Hristos.
Asa ca daca ne rugam sa fie schimbati de la conducerea Romaniei implinim porunca de a ne ruga pentru binele celor care conduc tara.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.05.2010, 15:34:08
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Trebuie sa fac tot posibilul sa incerc sa-mi schimb reflexele, acelea de a intra automat aici, pe site. Incep sa am nevoie de certitudinea ca nu am gresit adresa.

Sigur, traversez o perioada proasta, ca mai toata lumea, dar si mai sigur este ca in curand o sa ajung sa scriu epistole la toti utilizatorii.

Mihailt, pana acum catva timp aveai ce aveai cu Patriarhul; a trecut, l-ai lasat pe Sfintia Sa si-ai luat-o la rost pe madam Udrea; te-ai plicitisit si cu dumneaei, acum ti s-a pus pata pe presedinte. Vad eu ca ti-i bine pe sus, printre persoane sus-puse, ca nu mai vrei sa mai cobori la amarastenii care estem pe-aci.

Dragul meu Mihailt, hai sa ne rugam pentru noi, pentru puterea de care avem nevoie pentru a ajunge cu bine la ziua de maine, pentru sanatatea noastra, afamiliilor noastre, a dusmanilor si tuturor celor ce ne urasc pe noi, ca tare bine ar fi tot pentru noi, sa lasam deoparte ambitiile si dorinta de a schimba schimbarea care oricum trebuie sa fie, Dumnezeu nu doarme, iar daca permite sa se intample asta, nu numai noua, ci tuturor, este dintr-o ratiune pe care noi acum nu o putem pricepe si nicicum patrunde cu mintea noastra.

Nici aici sa nu scapam de politichie? Crezi ca meritam una ca asta?

Last edited by carmina; 07.05.2010 at 15:36:11.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.05.2010, 15:41:20
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
si-ai luat-o la rost pe madam Udrea
Ce zici mai soro pe dna Udrea o inseala duhurile rele uite-o aci participand la ritualuri hinduiste:
http://webtv.realitatea.net/actual/e...taurant-indian

Dl Traian Basescu a invitat pe Papa in Romania:
http://www.ziare.com/stiri/vizita/pa...daniel-1010834
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.05.2010, 19:43:21
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
Trebuie sa fac tot posibilul sa incerc sa-mi schimb reflexele, acelea de a intra automat aici, pe site. Incep sa am nevoie de certitudinea ca nu am gresit adresa.

Sigur, traversez o perioada proasta, ca mai toata lumea, dar si mai sigur este ca in curand o sa ajung sa scriu epistole la toti utilizatorii.

Mihailt, pana acum catva timp aveai ce aveai cu Patriarhul; a trecut, l-ai lasat pe Sfintia Sa si-ai luat-o la rost pe madam Udrea; te-ai plicitisit si cu dumneaei, acum ti s-a pus pata pe presedinte. Vad eu ca ti-i bine pe sus, printre persoane sus-puse, ca nu mai vrei sa mai cobori la amarastenii care estem pe-aci.

Dragul meu Mihailt, hai sa ne rugam pentru noi, pentru puterea de care avem nevoie pentru a ajunge cu bine la ziua de maine, pentru sanatatea noastra, afamiliilor noastre, a dusmanilor si tuturor celor ce ne urasc pe noi, ca tare bine ar fi tot pentru noi, sa lasam deoparte ambitiile si dorinta de a schimba schimbarea care oricum trebuie sa fie, Dumnezeu nu doarme, iar daca permite sa se intample asta, nu numai noua, ci tuturor, este dintr-o ratiune pe care noi acum nu o putem pricepe si nicicum patrunde cu mintea noastra.

Nici aici sa nu scapam de politichie? Crezi ca meritam una ca asta?
Politica si religia au fost intotdeauna "prietene",iar vrand nevrand informatia despre ambele nu ne vine rau.Astept epistola.Toate cele bune!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.05.2010, 20:16:24
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Motivul:
http://www.realitatea.net/basescu--p...ie_712430.html
Pensiile vor fi scazute cu 15% iar salariile bugetarilor (la care se includ medicii,invatatorii si profesorii cu salarii deja foarte mici) cu 25%.
La salariile bugetarilor se includ si salariile profesorilor si invatatorilor si medicilor care si asa erau foarte mici.
De ce nu vreți să veniți alături de noi la grupul de citire la Psaltire ? Mai avem câteva catisme disponibile!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.05.2010, 10:06:22
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
De ce nu vreți să veniți alături de noi la grupul de citire la Psaltire ? Mai avem câteva catisme disponibile!
Eu nu cred in acest grup.Un grup trebuie sa se uneasca in jurul unei idei de forta si a unui lider ,iar cei care fac parte din grup trebuie sa nutreasca aceleasi idei.Lucruri care nu cred ca sunt indeplinite in jurul acestei actiuni,fapt care l-am mai spus si in trecut.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciunea pentru celalalt sardamira Pocainta 4 01.10.2012 01:03:49
O rugaminte pentru cei din Bucuresti Florin-Ionut Pictura si Sculptura Bisericeasca 1 01.05.2011 10:37:22
Avionul presedintelui Poloniei s-a prabusit Mihnea Dragomir Stiri, actualitati, anunturi 43 30.04.2010 11:33:10
ANTI-CIP: Scrieti PRESEDINTELUI! marturisitor Generalitati 20 02.04.2010 15:33:40