Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.03.2009, 13:31:02
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Un gand fara titlu...

Dragii mei,

Ieri a fost o zi minunata, am simtit cum tota natura dorea sa renasca. Soarele stralucea cu putere, pomii vroiau sa se trezeasca, pasarile se agitau..., toata creatia lui Dumnezeu prindea din nou viata. M-am bucurat de toate acestea si i-am multumit lui Dumnezeu ca inca sunt viu.


Ieri spre seara, incercand sa ma mai informez de lumea in care traiesc, am vazut 4 lucruri ce m-au cutremurat puternic:
- un parinte care dorea sa vanda organele copiilor lui, iar pe pe fica-sa dorea sa o vanda cu totul,pentru ca oricum nu-i trebuia asa bolnava;
- un copil de nationalitate romana infiiat de doi homosexuali din America, e in centrul atentiei dupa ce a iscat un scandal mediatic ( motivul n-are importanta, doar mediul in care traieste)
- un tata ce a trait cu fica sa , pe care a tinut-o sechestrata timp de vreo 20 de ani si are cu ea vreo 7 copii, (undeva in olanda)
- oamenii vor sa-l inlocuiasca pe Dumnezeu si sa-si programeze copii genetic.

Astazi cerul plange si pasarile s-au ascuns, doar un stol de corbi dau roata orasului asta simtind parca mirosul de hoit . Poate intr-o zi, atrasi de miros se vor repezi asupra noastra si ne vor manca de vii. A, dar asta nu e asa grav , pentru ca sunt convins ca nu vom simti nimic.

Iertati-ma daca v-am intristat, dar asta e lumea azi. Sper ca va mai veni o zi ca cea de ieri, semn ca Bunul Dumnezeu ne mai ingaduie, inca!

Doamne ajuta!

L
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un gand bun de 8 martie adrian010155 Generalitati 33 08.05.2011 22:17:20
O lume fara Dumnezeu si fara suflet alicette Intrebari utilizatori 1 01.04.2011 23:38:40
romania,tara fara fara reactie iulyaan Generalitati 78 24.01.2011 10:02:13
Va rog, un gand bun. VelvetSky Generalitati 8 06.01.2010 12:44:02
STEFANE, CE-AI DE GAND? Ioan_Ciobota Generalitati 50 09.10.2007 12:05:15