Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 30.09.2009, 12:29:00
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
De ce ne este atat de greu sa avem dragoste ?! Oare nu ne pune pe ganduri aceasta greutate ?!

Hristos a iubit pe toti si toate, Apostolii au iubit pe toti si toate, Sfintii au iubit pe toti si toate.

De ce sa nu facem si noi insine astfel ?!
Sa lasam pe fiecare in randuiala lui si sa dam marturie prin viata noastra proprie.
Cui ii va da Domnul urechi de auzit si ochi de vazut, va simti lucrarea lui Dumnezeu din noi, daca aceasta exista cu adevarat.

Cuvantul nu va castiga niciodata dragostea aproapelui, mintea si inima lui, ci mai curand in va pierde.
Dragostea faptica insa are mare putere, chiar daca nu prea se mai crede in ea astazi.

Sa tacem in fata acestora si sa'i iubim, iar Domnul va lucra in ei prin iubirea noastra fata de ei.
rusinik mie ! tu esti un adevarat crestin! mai am mult sa ajung acolo unde esti tu,dar cu ajutorul lui Doamne si Maica Domnului am speranta ca intr-o buna zi voi fi si eu acolo ! Doamne ajuta !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prin fire si prin har anonim30 Dogmatica 174 26.01.2012 14:29:37
Se lucreaza de Ziua Inaltarii Sfintei Cruci ? Daniel_7 Biserica Ortodoxa Romana 3 12.09.2011 09:23:33
Spalare pacate prin suferinta sau prin facere de bine spre_rasarit Generalitati 0 09.09.2011 13:09:26
Acesta este Dumnezeu si asa lucreaza El ! zaharia_2009 Intamplari adevarate 6 25.05.2011 10:35:02
Cand Dumnezeu iti vorbeste prin oameni! miti29 Intamplari adevarate 13 03.02.2011 15:48:40