Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #14  
Vechi 06.10.2009, 13:32:28
rebellu007's Avatar
rebellu007 rebellu007 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit ...

apropo de ce zicea andrusca...
duhovnicul meu imi povestea despre cum certa el pe unele fiice duhovnicesti care veneau si se plangeau ca nu isi gasesc baieti.
le lua la "blagoslovit"... :)) saracele erau imbracate in negru, infofolite, cu capul in pamant, de parca ziceai ca-s cine stie ce cuvioase. si le-a spus ca, daca data viitoare nu vin imbracate altfel (adica sa-si puna o fusta cu culori mai vii sau o bluza mai inflorata) nu le mai primeste...
ce vreau sa spun e ca problema e tot in capul lor si nu la duhovnic.
fetele nu fac altceva decat sa se pedepseasca luand atitudinea asta de mironosite. sunt maicute? nu. sunt in doliu? nici atata. atunci? vrei sa te mariti dar cum te astepti sa se apropie un baiat de tine? nimeni nu zice sa-ti pui fusta scurta sau decolteu pana la buric. nu cred ca nu poti sa te imbraci decent si sa fii o fata atragatoare (in sensul bun). si poti sa infrunti privirea unui baiat cu decenta, fara sa-ti curga balele sau sa te holbezi. e valabil mai ales invers...:))) trebuie sa va incurajati in acest sens si sa comunicati. prin cuvinte, prin semne, prin atitudine. Dumnezeu da dar nu baga in traista!

sper ca n-am fost prea mult off topic...
Doamne ajuta!
Reply With Quote