Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 14.10.2009, 19:54:46
laviniag23's Avatar
laviniag23 laviniag23 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Tu esti crestina? Nu te supara, dar ce ai scris mai sus e cat se poate de anti-crestin...
Da, sunt crestina. De ce nu incerci sa judeci si dintr-un alt punct de vedere, nu de parca as instiga la furt sau ceva diabolic. Ca tot ai vorbit de conditia de ša fi crestinš ; crestinul ar trebui sa se preocupe mai mult de suflet nu de carapacea in care acesta este strans. Da, sunt de acord ca trebuie sa fie o armonie intre trup si suflet, dar daca pacatul deja s-a produs ar insemna ca omul sa fie deja pierdut? Sunt oameni, asta e natura umana, destul de multi, care ajung la intelepciune si virtute, doar in umbra unor intamplari mai putin placute care le-au marcat existenta intr-un fel sau altul. Sunt unii care nu invata niciodata. Dar eu cand am scris ce ai citat tu mai sus, tocmaui la asta m-am referit: ca iti trebuie anumite prilejuri si circumstante din care sa poti invata, ca uneori sunt necesare pt ca omul sa se apropie de Dumnezeu. Si asta pt ca omul nu este perfect iar Dumnezeu stie asta dandu-i sansa la pocainta. Doamne ajuta!
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Viitorul meu sot si prietena mea eudiana Nunta 67 11.06.2011 02:33:24
prietena penticostala ionell Generalitati 26 17.11.2010 10:35:27
prietena mea nu este fecioara livadarufelix Nunta 184 11.08.2010 20:47:30
ajutati-ma, sa ajut o prietena! maria_aura Secte si culte 37 12.03.2010 20:26:33