Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.12.2009, 10:52:36
simona76 simona76 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.02.2008
Mesaje: 61
Implicit Suparata!!!

Azi, dupa-amiaza, plec in capitala la medic. Maine dimineata am programare la medic...Matusa mea a fost buna si m-a programat. Sper sa-mi fie cu folos...cei de aici nu mi-au dat un tratament care sa-mi trateze boala.

I-am spus ca vreau sa vin cu mama sau iubitul. Am fost de 'n' ori in capitala singura (sunt trecuta de 30, ce D-zeu!!!) ...dar acum simt /vreau/imi doresc sa am pe cineva alaturi. Tot drumul si acolo...cineva drag mie sa-mi fie aproape.

Matusa mea a reactionat urat. Ca o incurca o a treia persoana, ca abia ce a sosit sotul ei din afara tarii si va fi extrem de implicata ...(in D-zeu stie ce?!)..Ca sunt mare , nu-mi mai trebuie companie..
M-a indispus cumplit atitudinea , reactia ei. Mi-am dorit sa dau inapoi dar sufar prea tare din pricina unei boli ce nu-mi da pace. I-am spus doar mai vad ce voi face...
De dimineata, m-a sunat iar parca sa se asigure ca vin singura, ma tot intreba daca am bagaje. I-am spus, clar, ca nu vad rostul....A fost extrem de incantata..dadu-mi replica ca o pijama va gasi pe acolo ptr mine...Este bogata , nu ar fi o problema...
Ma intristeaza atitudinea ei..Ma ajuta dar, se vede , ca trebuie sa dansez dupa cum canta ea....Nimeni nu-si doreste un ajutor conditionat.

M-am gandit sa o pun asupra faptului implinit. O iau pe mama, ce ii e cumnata doar. Sunt sigura ca va comenta.. Isi permite caci ne-a ajutat..si ne tot ajuta.Ce sa fac? Ma indispune cumplit situatia asta? Mi- e mila si de mama, care logic se simte respinsa, neacceptata... Sper sa nu se ajunga la discutii in contradiuctoriu... :-(
Ma repet , sunt sigura ca matusa mea va comenta decizia mea, faptul ca am trecut peste doleanta ei ...Dar unde dorm eu, va avea loc si mama ..si apoi e vorba doar de o noapte.Nu deranjam pe nimeni. Nu manacam la ea.....
Offff,..un sfat va rog!!Va rog...

Doamne Ajuta!!!
__________________
[SIZE=3]Nadejdea mea este Tatal, scaparea mea este Fiul, acoperamantul meu este Duhul Sfant, Treime Sfanta, Slava Tie![/SIZE]

Last edited by simona76; 14.12.2009 at 10:54:44.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
suparata,zapacita patricia2006 Generalitati 9 08.09.2012 19:15:29
Rugaciune pentru casa suparata de duhuri rele cristintza Intrebari utilizatori 11 02.05.2012 11:29:50
Azi sunt suparata pe cele care fac avort !!! elenavioletacocos Generalitati 189 16.01.2010 20:51:01