Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.03.2010, 01:13:38
petra_sandu petra_sandu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iustin32 Vezi mesajul
Parerea mea e ca ne pierdem timpul cu acesti rataciti cu mintea si impietriti cu sufletul. De cand le aducem argumente scripturistice si patristice ei continua sa ne contrazica cu cele mai aberante raspunsuri (atunci cand ni le mai iau in seama pe ale noastre). La Judecata nu vor avea raspuns si nici scuze ca nu au stiut sau auzit de invatatura ortodoxa.
Draga iustin32,eu sunt ortodoxa dar replicile tale impreuna cu alte cateva lucruri,cum ar fi scumpii nostri preoti care sufera de o nesimtire crunta si problema respectarii zilei sabatului ma fac sa regret acest lucru.In primul rand tu ai sufletul impietrit ci nu adventistii, deoarece nu vrei sa intelegi ca sambata este ziua in care trebuie sa pastram odihna,eu am inteles acest lucru din biblie fiindca este f bn precizat si de mai multe ori ca Isus a inviat in ziua dupa sabat,(adica p intelesul tau duminica} prima zi a saptamanii.si daca duminica este prima zi a saptamanii,care este a 7-a?In fine....cred ca cel mai bine ar fi sa sa respectam biblia asa cum e ea si sa nu o interpretam dupa bunul nostru plac,fiindca Dumnezeu ne vede...asa cum e si cu carnea de porc...,ca in vechiul testament scrie ca nu avem voie sa mancam dar noi nu vrem sa intelegem asta si bagam partea cu noul testament si cu dezlegerea,care are cu totul si cu totul alt inteles ,fiindca sunt sigura ca D-zeu nu se contrazice niciodata,adica sa zica acu ca n-ai voie sa mananci care de porc si peste ceva timp sa zica ca ai voie.Trebuie sa lasam lumina sa intre in sufletele noastre fiindca tare frica mi-e ca vine Apocalipsa si va fi vai si vai de noi.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 13:28:48
Limba ebraica a VT. Aplicatie pentru cuvantul Sabat. AdrianAamz Din Vechiul Testament 9 08.02.2011 10:02:02
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 15:37:16
Despre ziua de sabat a adventistilor Iustin32 Secte si culte 747 04.06.2009 15:32:12