Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #17  
Vechi 08.06.2010, 10:12:15
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
La ce imi foloseste Ombun sa aflu aceste detalii ,sa cercetez ?
Un lucru mi se pare evident ,cand cineva vrea sa faca ceva bun ,cel rau se opune cu indarjire.
Nu mi se pare necesar sa te justifici pentru ajutorul sau neajutorul acestui preot ,dar o umbra de indoiala ai reusit sa strecori ceea ce nu era cazul aici. Mai ales ca se da o lupta contratimp.
Sa stii ca lui Dumnezeu ii place banutul vaduvei.
O sa aflam detalii de la Laurentiu la sfarsitul saptaminii.
Eu am incredere in Laurschepsis.
Imi cer iertare daca am suparat pe cineva. Nu e vorba de justificare, ci de "ajutor". Stii cati dintre cei care intra pe acest forum sunt in situatii disperate? Nu cred! Totusi se roaga in tacere si asteapta pe Dumnezeu sa aleaga. Eu unul, daca Dumnezeu considera ca mai sunt de folos cuiva, ma mai pastreaza o vreme pe-aici. Daca nu, ce pot sa fac? Nici cand m-am nascut n-am fost intrebat si sunt convins ca nici cand ma va chema, nu-mi sta in putere sa ma opun. Il am pe Sf. Nectarie, Sf. Ioan Rusul, Sf. Nicolaie, Cuvioasa Parascheva si mai ales Preasfanta Fecioara. Omul, oricat ar ajuta, este limitat de griji si interese. Dumnezeu este cel care decide.

Nu vreau sa fiu inteles gresit; sunt de acord sa ne ajutam intre noi, dar tot omul este cel care speculeaza slabiciuni. Este de-ajuns sa se vada ca sunt destui care se sensibilizeaza si o sa inceapa toti sa vina cu propria poveste.
Rugati-va, oameni buni! E mult mai de folos.
Reply With Quote