Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.06.2010, 03:08:24
marianag marianag is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.06.2010
Mesaje: 1
Implicit Rugminte pentru un baiat care s-a abatut de la calea cea buna

Am un mare necaz de mult timp. Am un baiat acum de 21 de ani. Pana la 19 ani era destul de cuminte se spovedea ,invata.De la 19 ani cand a terminat liceul parca nu- l mai cunosc. Nu-si gaseste drumul in viata, dupa ce s-a lasat de o facultate,la cateva luni dupa bacalaureat, a muncit 3 luni , s-a inscris la alta unde un an a fost la zi dar pentru ca nu frecventat cursurile l-am sfatuit sa treaca la invatamint la distanta unde este acum in anul 2 dar nu prea invata, munceste de numai doua luni. Pierde noptile e dominat de calculator, fumeaza.Nu comunica ,dispare de acasa vine dimineata dupa nopti pierdute.M-am rugat pentru el am vorbit cu preotul, am dat pomeniri pentru el,nu stiu ce sa mai fac. Am facut tot felul de rugaciuni. Cateodata isi revine invata dar pe urma reincepe cu prostiile. Va rog sa ma sfatuiti si sa va rugati pentru el.Am increderea daca mai multi s-ar ruga pentru baiatul meu Serban ar merge pe calea cea buna si s-ar schimba in bine.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce putem face pentru ca societatea in care traim sa devina mai buna? Andu30 Generalitati 38 24.03.2011 22:03:30
Cum sa revin pe calea cea buna? ASPIRANT Generalitati 1 11.08.2010 17:04:16
care-mi este calea? ElaManolache Generalitati 1 09.07.2010 21:25:51
Iubesc un baiat care a distrus un suflet ce l-a iubit sincer Fata_Sihastra Generalitati 59 02.03.2010 14:57:07