Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.06.2010, 11:10:53
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit e oare diavolul, sau Dumnezeu?

Buna ziua. imi cer scuze pentru faptul ca o sa va ocup timpul in clipele urmatoare. azi-noapte, am patit un lucru pe care nu credeam sa-l traiesc. mentionez ca de multe luni il rog pe Dumnezeu sa ma ajute intr-o problema, dar fara rezultate. ca aproape in fiecare seara m-am rugat, mi-am citit acatistele si am plans putin satul de toate problemele. dupa aceea m-am linistit. pe la 12 am adormit. dar inainte m-am certat putin cu Dumnezeu si sf. Maria. Chiar i-am zis Domnului ca-L urasc. Dupa ce am adormit, m-am trezit speriat de ceva care era in camera. era intuneric total. am vrut sa ridic mana stanga sa apas intrerupatorul pe care il am deasupra patului. nu am reusit sa fac asta. atunci am simtit o teama uriasa. am vrut sa ridic mana dreapta sa ma inchin, dar nu puteam. ma tot fortam, dar nu puteam. atunci am cerut ajutorul lui Dumnezeu in gand pt ca nu puteam nici gura sa o deschid. dintr-o data mi s-a eliberat mana stanga si asa am apucat mana dreapta, am dus-o la frunte, am facut semnul sfintei cruci, dupa care mi-am pierdut cunostinta. m-am trezit dupa cateva zeci de minute. va rog sa nu radeti de mine. nu a fost vis. eram foarte treaz. sunt foarte credincios. am mai avut o astfel de intamplare. eram in biserica si asteptam sa inceapa sfantul maslu. intre timp citeam acatistul maicii domnului. langa mine erau mai multe femei. in biserica a intrat o femeie care avea cei mai urati ochi pe care i-am vazut, dupa ce a dat o tura pe acolo, s-a oprit in dreptul meu si a inceput sa ma priveasca cu o forta care ma ardea. am inceput sa citesc cu o forta care ma uimea, acatistul. dupa cateva minute, a inceput sa mearga cu spatele catre usa, cate un pas, incet, fara sa ia privirea de pe mine. toate femeile de langa mine disparusera. erau speriate.
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Diavolul vindeca? costel Generalitati 30 22.10.2012 22:58:54
Oare ce voia dumnezeu sa faca din adam? andreicozia Din Vechiul Testament 73 30.06.2010 18:28:39
Oare toti cei din Rai pot sa-l vada nemijlocit pe Dumnezeu? sergiu Din Noul Testament 51 06.03.2010 12:31:10
Dumnezeu cel bun -oare? evolution Rugaciuni 292 18.05.2009 22:38:42
Cum inseala diavolul pe om C-tin Mari Duhovnici si predicile lor 17 22.03.2008 13:47:41