Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.08.2010, 00:49:02
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Mai întâi, jurământul medicului prevede că "nu va pune pesar avortiv", adică nu va contribui la avort. E adevărat, puțini respectă acest jurământ, care nu e decât o ocazie de a face poze.
Pe urmă, Biserica mea, în aproape 2000 de ani de existență, cu toate cazurile de pedofilie, nu a făcut nici pe departe atâtea victime câte au făcut ateiștii și eugeniștii dumitale în cei câțiva ani de război în care au adus Europa.
În sfârșit, mai bine ar fi să știu că fiul meu se duce la un preot pedofil, decât să-l omor chiar eu.
Cativa ani de razboaie atee nu se compara cu 2000 crestine ca sa nu mai vorbim de victime, stiind ca ateii, ereticii erau omorati de catre inchizitie.
Ah imi place mentalitatea ta: prefer copilul meu sa sufere din cauza religiei, decat sa-l omor cand era mic si insignificant.
Dar totusi ai dreptate, juramantul ii stravechi, sunt alte legi, da stii cate femei in trecut au murit de infectii si boli pentru ca au incercat cu mana lor cu clestele si sarme sa avorteze? Eliminarea embrionului nu este asa de recenta cum ti se pare tie.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Radiestezie pro sau contra? mirabela Generalitati 52 26.07.2012 14:32:28
Despre avort... amatyyy Homosexualitatea 173 23.09.2011 11:37:36
Solutie contra avort! ladyanda Generalitati 44 24.12.2010 19:13:14