Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.09.2010, 23:55:07
SandraS SandraS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2010
Mesaje: 3
Implicit Cum ne cerem iertare unui om mort

Sper sa gasesc aici putin de ajutor si putina intelegere...O ruda a murit, o ruda pe care am tratat-o ca mai rau decat am tratat orice strain. A avut o viata grea, pe care poate n-as fi putut sa o schimb, dar macar as fi putut sa ii o inseninez...Am intors capul si m-am prefacut a nu-l cunoaste de fiecare data cand il intalneam pe strada. Si poate o masa calda, o vorba buna i-ar fi facut o zi din toata viata aceea negra de pe strazi mai buna. Efortul meu ar fi fost asa de mic si ar fi contat atata. Si am ales sa il privesc ca pe un om rau, de care sa imi fie frica. Asa am fost crescuta, dar am ajuns la o varsta la care iau singura deciziile, am propriile mele convingeri, si totusi nu am facut nimic. Si acum, cand e prea tarziu, regret atata de mult ca nu am avut o vorba buna, un zambet trist macar, ca nu am incercat sa il cunosc...Nu avea pe nimeni! Decat pe noi, aceste rude care nu am facut nimic pentru el. Si-acum parerile de rau, gandurile care imi trec prin minte ma macina. cum am putut fi un om chiar atat de josnic? Si da, ma rog de atunci necontenit pentru sufletul lui, si intreb pe orice m-ar putea ajuta: cum pot sa ii cer iertare? si da, sper ca Dumnezeu ma va ierta, dar cum o sa ma pot ierta eu?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Stim ce sa cerem? costel Generalitati 7 03.04.2012 23:42:07
Un alt roman mort la Londra lacrimi Umanitare 4 24.10.2011 13:45:21
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
MORT DE DOUA ZILE cozia Pocainta 7 20.09.2008 19:42:03
Sa cerem sfat? Z.Lidia Generalitati 10 20.01.2008 21:37:48