Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #20  
Vechi 27.10.2010, 04:29:09
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Vad ca nu intelegi ce spun, nu este de ajuns sa nu dau eu, Vasi, trebuie sa convingem pe toata lumea sa nu mai participe la crima organizata, la perpetuarea coruptiei!
Doar impreuna vom invinge, ca doar ai auzit de cuvintul FRONT COMUN, nu?

Dezordinea asta morala si comportamentala din cultura noastra ortodoxa unde fiecare face ce vrea ne-a adus in pragul disperarii Vasi!
Eu cind am fost in Rom in luna mai am vazut la tv se spunea sa nu incurajam cersetorii asa ca organele in drept eu cred ca urmaresc cersetorii si ei stiu care sint saraci si care sint trimisi la cersit pentru a stringe bani se zicea ca daca le dai mincare o ia dar merge dupa zid si o arunca. Unde sa se pune plancarde la usa bisericii ? hai ca ar fi si culmea. Sa stii ca cersetori sint si pe aici mai ales la NY si in alte orase mari da astia sint ma smecheri cinta la cite un instrument are acolo un cos si lumea arunca maruntis dar macar canta. La Boston am vazut statui (oameni deghizati statuie)juri ca e statue, eu am trecut pe linga una si nu am pus bani si ce crezi ma agatat cu cirja de git sa ma atentioneze m-am speriat rau.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Documentar PS Iustinian Chira Adriana Cluj Calugarul 5 28.12.2012 16:22:36
Poate cel mai bun documentar... alexmatei Teologie si Stiinta 30 23.08.2011 15:50:26
Athos (foarte bun documentar) eduardd Stiri, actualitati, anunturi 1 11.02.2010 09:16:42
documentar interesant tigerAvalo9 Intamplari adevarate 0 12.07.2009 23:28:16
Un documentar cum nu am mai vazut. Luca_002 Generalitati 46 15.12.2007 00:53:54