Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.10.2010, 16:28:47
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit Despre unele lucruri care pot contine un adevar si ce face exagerarea din el

Primesc tot felul de lucruri pe mail.De la pps-uri dragute sau frumoase la clipuri hazlii dar si tot felul de atentionari despre hamburgeri care sunt artificiali sau iaurturi care iti fac rau .Prietenii care imi trimit aceste lucruri imi spun :"Uite citeste si tu si vezi cum se strica lumea la cap" Azi am primit un astefel de mail care a circulat cu forward pe la zeci si zeci de oameni ,in care cineva citand oameni despre care eu personal nu am auzit vorbeau despre pericolele orasului Bucuresti.Si acest lucru nu ar fi o problema.Orice oras orice sat este mai mult sau mai putin intr-o oarecare zona a pericolelor de orice fel daca vreti la un moment dat. Ceea ce insa mi-a atras atentia la continutul acestui mail a fost exgerarea lucrurilor siamestecarea mitologiei cu credinata si incercarea de a alarma lumea fara rost.Pentru cei dintre domniile voastre care aveti rabdarea sa cititi am sa redau in doau sau trei postari continutul mail-u-lui primit ca sa va minunati de cat poate sa debiteze mintea omului si poate sa invatati ceva , mai ales ca saptamanile trecute citeam pe forum despre cat de instructiva poate fi emisiunea lui oreste de exemplu si sper sa se inteleaga ca credinta nu are de a face cu amestecarea masoneriei demonologiei a celor care isi spun medium si asa mai departe
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca dati de lucruri urate care va macina sufletul, ce faceti? cred_cu_adevarat Generalitati 22 12.01.2013 22:54:56
Despre unele cutremure -cauza lor sunsray Secte si culte 4 22.04.2011 13:07:17
A venit gerul peste Romania.Lucruri bune sunt?dar lucruri rele? tigerAvalo9 Generalitati 15 06.01.2011 10:45:18
Despre multul rau pe care l-am facut cu unele postari ale mele aci mihailt Generalitati 2 05.01.2010 18:17:06
vi sau intamplat unele lucruri ciudate chiar in zi pintilescu Botezul 10 29.08.2007 22:01:13