Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.12.2010, 14:03:08
Rearbottoms Rearbottoms is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2010
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Am eu o solutie.
Nu mai faceti sex pana la casatorie.

Nu costa nimic, nici prezervativul, nici nervii, nici certurile, nici adoptia.
Da ma, nu te costa nimic, atat ca risti sa fii frustrat/depresiv/etc. Unde mai pui si faptul ca nici masturbarea nu e 'permisa'. Ajungi fix la spitalul de nebuni.
Si daca te casatoresti la 35 de ani? Sau daca nu te casatoresti niciodata? Apropo, ati observat ca majoritatea domnisoarelor batrane sunt cam ciudate?

Cunosc niste familii de pocaiti (asta banuiesc ca inseamna ca apartin unei secte sau ceva, in fine). Si dom'le, oamenii aia sunt intr-adevar credinciosi, si isi respecta religia mai mult decat majoritatea ortodocsilor (in sensul ca nu se abat de la reguli asa cum e la cei mai multi ortodocsi); toti se casatoresc intre 18 si 22 de ani. Si intotdeauna m-am intrebat ... Bai frate, isi gasesc oamenii astia jumatatea *pac* toti in juru varstei de 19 ani? Adica pac sunt majori si gata au si dat peste dragostea vietii lor? Ca sa aflu apoi ca ei chiar respecta chestia asta cu sexul - de unde vine si raspunsul. Ce faci atunci cand ai 20 de ani si nu ai voie sa *asa cu asa*? Te casatoresti frate. Si odata ce faci sex chiar ai impresia ca iubesti cu adevarat persoana de langa tine, de unde si explicatia lor ca: ei chiar se iubesc extraordinar de mult.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Avort - pro sau contra? Bast-et Generalitati 224 25.02.2018 20:42:21
Despre avort... amatyyy Homosexualitatea 173 23.09.2011 11:37:36
Despre avort-metodele contraceptive o solutie? urzicuta Generalitati 61 02.06.2009 23:26:49