Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Pocainta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #22  
Vechi 16.01.2011, 13:32:17
canarias canarias is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2010
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de skicolour Vezi mesajul
Am gresit tare lui Dumnezeu. Si acum platesc pentru pactatele ce le-am facut. Am trait, pana nu de mult, o viata neplacuta lui Dumnezeu. Am revenit pe Cale (am fost primita in pocainta, am devenit o crestina practicanta, merg la slujbele bisericesti si ma spovedesc periodic), insa...pacatele ce le-am facut nu-mi dau pace si nu ma lasa sa incep nici o relatie si nici sa ma gandesc la casatorie. Au esuat toate incercarile mele de a avea o relatie, toti partenerii ' batand in retragere' dupa ce au ascultat povestea vietii mele. Mai mult,cei din familie nu sunt crestini practicanti, cu pacate si neputinte...si acesta a fost un minus pentru mine in ochii partenerilor. Oare ar trebui sa nu mai dau amanunte despre ce a fost? Cum ar trebui inceputa viata noua in Hristos, a unui om care nu demult nu il cunostea?
Suflete chinuit,daca te-ai spovedit,daca te-ai bucurat de Trupul si Sangele Domnului,de ce nu te ierti ?Domnul ti-a iertat pacatele,le-a sters din cartea vietii dar tu tarai continuu desaga pacatelor ?Nu mai sant! Gata !!!!!Cum te poate urmari ceva ce nu exista ??????Daca insa ele persista in gandul tau,amintindu-ti si reeditandu-le,fie vorbind despre ele,fie dorindu-ti ceeace ai trait si nu ti-a placut,inseamna ca nu ai incredere in Domnul si Dumnezeul tau,ceeace nu-ti poate aduce pacea sufletului.Nimeni nu -ti poate da retete,din experienta mea iti pot spune ca mi-am asezat in palmele Divine toate doririntele si nevoile mele,caci stie Donmul ce ne este de folos.Ceeace ar trebui sa te preocupe nu este nici casatoria nici prieteniile,ci CALEA mantuirii,scopul nostru in aceasta viata vremelnica.Cautand aceasta ti se vor aduce toate cate trebuie spre mantuirea ta sa le traiesti.Cauta-L mai intai pe Domnul,cu credinta ca daca El vrea,iti va aduce si tovarasul potrivit,alaturi de care sa pasesti spre mantuire.Spune zilnic Psalmul 50 si pacea va cuprinde sufletul tau.Domnul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa fie cu tine !!!!!!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pacatele straine Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 20 10.01.2013 12:04:33
PACATELE SUBTILE ALE SEC XXI cozia Generalitati 43 20.10.2009 20:08:14
Pacatele de la volan luchian Generalitati 26 01.10.2009 22:41:19
PACATELE ancah Pocainta 24 24.09.2008 14:04:20
Pacatele nespovedite cod_gabriel Impartasania (Taina Euharistiei) 11 03.10.2007 21:48:33