Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.02.2011, 16:33:39
Geony's Avatar
Geony Geony is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2009
Mesaje: 908
Implicit

Citat:
În prealabil postat de macsim Vezi mesajul
Spuneti-mi ... nu a-ti avut niciodata nici o mica banuiala ca s-ar putea sa ne judecati gresit? Si asta nu din rautate - pentru ca nu cred ca sunteti un om rau - ci doar din nestiinta ?
Dragum meu, nimeni nu va judeca pe voi ca persoane. Stim ca cine e amagit si inselat numai mila lui D-zeu il mai scapa.
Noi judecam invatatura NP, care e schimbatoare si care se crede a fi dupa Biblie...am crede, dar cand vedem cate culte NP sunt si toate se cred perfecte, suntem indreptatiti sa credem ca sunt roadele lucrarii proorocilor si invatatorilor mincinosi...
__________________
"Fiți treji, privegheați. Potrivnicul vostru, diavolul, umblă, răcnind ca un leu, căutând pe cine să înghită. Căruia stați împotrivă, tari în credință, știind că aceleași suferințe îndură și frații voștri în lume." I Petru 5, 8.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arhitectura bisericilor (2) - culte heterodoxe ioanna Arta bisericeasca in general 2 20.03.2014 17:05:04
Ati sfatui un penticostal sa treaca la ortodoxie? faniela Secte si culte 439 20.01.2012 13:35:47
Cultele protestante si neoprotestante il iubesc pe Hristos fara Cruce. georgeval Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 102 20.01.2011 13:59:30
Cu ce criterii se determina care este credinta corecta si ceea falsa? Bast-et Generalitati 14 30.09.2010 16:26:07