Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #13  
Vechi 03.04.2011, 21:52:46
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sinxsinx Vezi mesajul
In alta ordine de idei, si cu asta inchei, eu cred in teoria lui Darwin si cu cat inaintez in varsta devin din ce in ce mai ateu, imi pun din ce in ce mai multe intrebari la care nimeni nu poate da un raspuns. Cred ca Dumnezeu nu este nimic mai mult decat o simpla nascocire. Egiptenii au crezut in zeii lor, incasii la fel, si nenumarate alte civilizatii... civilizatii care s-au stins si in acelasi timp cu ele au fost uitati si zeii lor. Asa o sa fie si cu crestinismul, o sa dispara la fel de repede cum a aparut si o sa fie dat uitarii. Este doar o chestiune de timp...

Sper ca nu am suparat cu nimeni cu postul meu.
O zi buna va doresc tuturor.
Poti sa fii linistit, pana la sfarsitul vieti e probabil sa nu ramai ateu. La intrebarile tale nu ai cautat raspuns, nu ca nimeni nu poate da un raspuns.
Ateii sunt atat de legati de viata de aici din cauza ca ei nu cred ca mai este ceva dupa moarte. Logica e fara sens, se intreaba de ce moare cineva, parca nu ar fi inteles ca toti murim. Iar daca dupa aceea n-ar mai fi nimic ce importanta are daca un om moare la 90 de ani sau la 25 de ani? Oricum nu si-ar mai aduce aminte de nimic dupa, n-ar mai conta ce ar fi trait.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noua teorie despre univers ! iuliu46 Stiri, actualitati, anunturi 2 19.06.2012 15:58:20
Credeti ca... kreed123 Generalitati 27 14.05.2011 17:50:21
Voi ce credeti????? Templier Knight Generalitati 30 29.12.2010 17:31:52
voi ce credeti? alexa.oni Generalitati 40 18.07.2008 15:51:05
voi ce credeti? alexa.oni Generalitati 35 16.01.2008 22:53:38