Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Romano-Catolica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.05.2011, 11:52:30
vultur77's Avatar
vultur77 vultur77 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.11.2010
Locație: Maramures
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vultur77
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
:) Mai sunt si alti catolici fosti ortodocsi pe forum. De ce m-as mutea eu?

Un lucru am uitat sa mentionez. NU locuiesc in Romania. Unde locuiesc eu NU poate fi vorba de biserica ortodoxa sau duhovnic ortodox. Unii vor spune: aha!



Deci Eva cea veche, asa cum era ea, proaspat-creata si fara incarcatura pacatului stramosesc a cazut. Atunci cum Maica Domnului, noua Eva, nu a cazut? Este posibil sa fii perfect fara sa fii perfect sufleteste? Cum poti sa fii perfect sufleteste daca ai un suflet murdarit de pacatul original...?? Din cate am invatat eu, pacatul original intuneca judecata...

In fine NU vreau sa intru in discutii de genul asta. S-au purtat si raspurtat pe forum de n- ori. Nu am nici timp, nici dorinta sa intru in detalii. Nu, nu am "parasit" Biserica Ortodoxa fiindca imi lipsea ceva, ci fiindca am gasit mai mult in alta parte. Nu imi consum timpul si mintea gandindu-ma la cat de inadecvata BO este. Nu este! Ceea ce ma intereseaza acum este: cum il pot sluji pe Domnul mai bine, dat fiind circumstantele. Cum pot eu, prin viata pe care o duc, sa fiu exemplu de ucenic al lui Hristos? Cum pot eu sa fiu o mai buna fiica a Bisericii? Am trecut demult de faza argumentelor in contradictoriu.
Spune-mi,te rog si mie, locuiesti cumva in Olanda?
__________________
Caci trei sunt care marturisesc in cer:Tatal,Cuvantul si Sfantul Duh,si Acestia trei UNA sunt.http://www.youtube.com/watch?v=eAQhw...eature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=7ERVv...eature=related
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cardul De Sanatate Cu CIP RFID 666 Devine Obligatoriu De La 1 Ianuarie 2013 myself00 Generalitati 1 03.01.2013 21:37:21
Teoria Big-Bang-ului il exclude pe Dumnezeu din Creatie neica_nimeni_altul Teologie si Stiinta 59 27.11.2012 12:25:23
Viteza forumului sophia Reguli generale de utilizare a forumului 4 02.08.2012 14:03:02
Papa: Dumnezeu s-a aflat in spain spatele Big Bang. Universul n-a aparut intamplator. Eugen7 Teologie si Stiinta 15 09.01.2011 17:42:36
Trapeza - locul unde hrana devine rugaciune adrian35 Intrebari utilizatori 8 07.05.2010 18:36:35