Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.08.2011, 13:54:48
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit Superstitii babesti si obiceiuri gresite

Salutare.Ce obiceiuri gresite si superstiti babesti exista?
M-am abtinut sa pun intrebarea aceasta dar vad tot mai des exagerari,femei batrane care exagereaza si se cred mai destepte si mai corecte decat toti.(Iarta-ma Doamne dar asta e adevarul).
Am o intrebare:Cate dintre femeile batrane care se duc la Biserica cunosc si stiu religie inafara de faptul ca se spovedesc,se impartasesc si se duc la Biserica.Vreau sa stiu daca ele stiu RELIGIE si stiu ce si cum despre SFINTI SI DESPRE MANTUITORUL IISUS HRISTOS!N-am nimic cu acele femei,sa le dea Dumnezeu sanatate dar exagerarea lor FAC TINERII(din ce am vazut) SA NU MAI VINA LA BISERICA!SI MA DOARE ASTA!
CATI DINTRE NOI NU AU VAZUT FEMEI BATRANE CARE SE CEARTA SI BARFESC IN BISERICA?STIU CA FAC PACAT,CRITIC DAR MA SUPARA ASTA,MA DOARE!CATI DINTRE NOI NU AU VAZUT FEMEI BATRANE CARE TE CEARTA DACA AI GRESIT SAU AI UITAT SA FACI CEVA,DAU UN EXEMPLU.
EU VREAU CA LUMEA SA CUNOASCA,SA CUNOASCA SI IAR SA CUNOASCA(CUM SCRIE SI LA PROFILUL MEU)NU SA DEA INTR-UN HABOTNICISM CARUIA NICI PREOTULUI NU-I PLACE!

VA ROG DIN SUFLET SA MA IERTATI!
AVETI PARERI?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dogme babesti camy_d Reguli in Biserica 164 03.08.2016 14:46:05
Idei gresite cu privire la Crestinism ioanna Religia Islamica 8 21.03.2015 20:58:48
tratamente babesti padrevicentiu Generalitati 44 07.12.2012 12:51:24
Inventii preotesti sau babesti... Va_iubesc Reguli in Biserica 51 26.07.2010 18:18:53