Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 13.08.2011, 23:48:38
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Melissa, astăzi se pare că ești un pic supărată pe genul masculin....

Nu cred că oamenii trebuie să divorțeze la prima criză matrimonială majoră. În cazul ăsta femeia e în situația de a compensa cu multă dragoste ieșirile (posibil nevrotice) ale bărbatului. Desigur, dacă se întâmplă invers, bărbatul va prelua inițiativa rezolvării crizei. Nu e un capăt de țară! Dacă citim din celebrul Corinteni 13, cam un sfert de grilă trebuie să aplice de acolo doamna.
Se spune că prima criză matrimonială e cea mai grea. Dacă o treci cu bine, ești vaccinat pentru următoarele....
Pe mine domnule Mihailc stiti ce ma sperie?Nu neaparat situatia descrisa de mine pentru ca atata vreme cat sotia respectiva tolereaza,este problema ei;ci faptul ca iata in spatele unui ingeras de barbat care iti aduce flori si te rasfata se poate ascunde asa ceva.Imi este teama ca as putea eu lua aceasta pacaleala,iar mie daca mi.ar face barbatul asa ceva......as deznadajdui, pt ca nu m.as putea simti iubita si respectata de un astfel de om.
Daca un crestin ii spune sotiei proasto sau handicapato inseamna ca e o CRIZA MATRIMONIALA?Sau daca iti da o palma de asemenea? NUUUUU.din moment ce te.a jignit o data de 2 ori sau te.a lovit ,o sa existe si a treia si a patra oara.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
femeia si barbatul - ore munca romandragut Generalitati 91 10.06.2016 09:24:57
Relatiile sexuale inainte de casatorie Simona-Marilena Nunta 119 22.05.2014 14:29:31
Cum ramane cu "barbatul sa-si iubeasca femeia ca pe el insusi" sarra21 Generalitati 54 21.10.2010 15:24:46
Relatiile sexuale inainte de casatorie PISICUTA35 Generalitati 186 03.03.2009 11:46:18
sex inainte de casatorie dumitrucelmare2000 Generalitati 87 09.05.2007 11:38:59