Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #28  
Vechi 16.08.2011, 22:57:14
Azzuurra Azzuurra is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 152
Smile

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
Cred ca am gasit o posibila rezolvare... mama a vrut sa afle ce ma supara... Nu am vrut sa ii spun, ceea ce e normal. (nu vreau sa isi faca o parere gresita despre mine) si dupa parerea mea rezolvarea ar fi sa ii spun ce ma supara, dar altceva. I-as putea spune ca am jurat cuiva ceva si am incalcat juramantul.(poate asta o va face sa inteleaga supararea mea) Nu este adevarat, dar mai bine mint pentru spovedanie decat sa am pacatul pe constiinta. Ce ziceti?
Dar de ce nu te duci si vorbesti cu preotu' direct. Nu stiu la ce-ti foloseste sa stie mama ta sau oricine. Ca sa-si mai imagineze si ea ceva sau cine stie. Nu ma refer la forum, ma refer la persoanele din viata ta. Sa-i spui oricui iti va face doar rau, doar Duhovnicului sa-i spui ca o sa ai numai lucruri bune in urma acestu lucru. Las-o pe mama ta linistita si du-te tu la preot. Si asa nici nu mai esti stresat si nici nu se gandesc altii la alte cele. Gasesti tu o solutie, de la scoala sau inainte de treci pe la Biserica, daca nu e preotu' lasi vorba cuiva ca vrei sa te spovedesti si cam cand ai putea sa vii. Sau zici ca vrei sa te duci Duminica pe la Biserica si-i spui preotului la miruit ca vrei sa te spovedesti.

Si in rest, relaxeaza-te, e bine ca iti pare rau, nu mai faci, spui "Doamne, iarta-ma" si mergi inainte. Pacatul ala nu te reprezinta, nu inseamna ca te defineste sau ca ala esti tu per total. Treci mai departe. Adica in sinea ta sa te ierti, si Duhovnicu' te va ajuta cu restu'.

P.S. Uitasem. Momentan nu esti la scoala. Dar banuiesc ca afara iesi. Deci te duci atunci si lasi mesaj la Biserica sau poate ai sansa sa-l gasesti pe Preot.

Last edited by Azzuurra; 16.08.2011 at 23:05:04.
Reply With Quote
 

Tags
intrebare



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
Foarte important !!! catehumen Despre Biserica Ortodoxa in general 0 29.03.2011 23:40:42
Important! AlinNNN Generalitati 3 25.01.2010 16:45:15
Foarte important! caesar Stiri, actualitati, anunturi 8 04.05.2009 17:07:44
Important catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 1 09.04.2009 09:30:42