Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.08.2011, 12:56:21
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
nu cred ca cineva urla pentru faptul ca AFIRMA sau isi sustine credinta, dar cei care se simt LEZATI o simt tocmai din NECREDINTA si din SLABICIUNEA pe care ii stapaneste ... sa stii ca pe adevaratii crestini poti sa tai lemne si nu se supara, ci din contra pentru ei este o bucurie cand sunt asupriti...
hai sa nu vorbim de cine slujeste dracilor...daca vrei iti pun pe tava cat slujesc dracilor cei cu control mind, reincarnare si alte spurcaciuni ca nici nu merita sa le amintim

"Toți cei ce umblă după plăceri, de orice fel, nu vor scăpa de primejdii, căci sub orice plăcere e încolăcit un șarpe." (Parintele Arsenie Boca)
Nu ma refeream la TINE , sa ma ierti daca asa a sunat ! Nu voiam sa se simta lezat nimeni(dintre cei absolut inocenti)!!! Si mereu am subliniat ca este doar ceva IPOTETIC....Iar ca experienta de viata , de ma crezi , de nu....de cele mai multe ori "amanuntele" scapate , au facut sa "piara" lucruri de o importanta covarsitoare...Cat despre crestii adevarati pe care poti taia lemne....la ce am vazut (cu regret) chiar sunt mai rari ca platina....si mai ales la cat si cum stiu iubi unii asa zisi crestini....deci ma abtin....Iar despre tava RECUNOSC....mea culpa....ador sa fiu servita "pe tava" ca mananc civilizat....A fost inofensiv tot ce scrisesem, iar tu serios acum, chiar m-ai dezamagit...Dar daca vrei, fa-mi un bine si ...vorbeste-mi despre ce crezi , ca sa ma luminezi...Sunt o buna ascultatoare, doar stii din cele ce vorbiram odata...
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Credeti in reincarnare? Panthera Generalitati 265 11.01.2021 16:54:30
De ce se scrie iisus cu 2 i si nu cu un i annajanette Generalitati 234 12.08.2017 16:49:47
Reincarnare FlorinS Generalitati 48 04.01.2014 16:51:07
Autopsier -unde scrie in Biblie despre el ? elenavioletacocos Slujba inmormantarii 8 05.11.2012 01:48:09
Reîncarnare! AdeLlA Stiri, actualitati, anunturi 11 09.11.2008 12:55:05