Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.09.2011, 17:41:27
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sărutmâna părinte Gheorghe
Mă iertați că vă scriu cele ce vor urma pe public și nu pe adresa ce a-ți dat-o.
Ce se întâmplă acum pe forum este un fel de "revoltă". Eu nu doresc să particip la ea dar nici nu pot trece indiferentă peste cele care se întâmplă. Nu mi-ați răspuns niciodată la mesajele pe care vi le-am trimis și nu-mi veți răspunde nici acum, totuși eu vă scriu ce am pe suflet pentru a citi atât dv cât și cei care sunt revoltați.
Pentru mine acest site a fost gura de oxigen care m-a ajutat să nu mă sufoc într-un moment de mare încercare duhovnicească.
Am fost certată, am fost luată peste picior, am fost jicnită dar m-am abținut să dau răspunsuri pe măsura răutății celor care citind postările mele din care au înțeles ce vor, în loc să mă mângâie m-au certat dar eu am gândit că mă ceartă cu dragoste și nu m-am supărat.
Am prieteni pe acest site care m-au ajutat și moral și material. Pe mulți i-am cunoscut personal și sunt oameni minunați. Ne-am rugat împreună, am ajutat împreună , ne-am bucurat și am plâns când nu am reușit ce ne-am propus.
Mă iertați dar atunci când am dat un sfat am făcut-o întrbându-mi duhovnicul sau dintr-o experienâă persoanală a mea. De asemenea prezența mea aici a primit binecuvântare de la duhovnic.
Dacă este sau nu creștin ortodox situl nu eu pot spune dar cu siguranță vă spun că sunt persoane (preoți, teologi și mireni-creștini ortodoxi cu viață îmbunătățită) care postează rar, nu se impun nu ceartă și nu fac revoltă și care ajută discret pe cei în nevoie.

Dacă dv considerați că plecând faceți mai mult bine decât rămânând vă spun încă odată sărutmâna părinte și să ne auzim de bine.
Eu nu plec deoarece nu simt că acest site (resp. forum) mi-ar dăuna mântuirii. Sunt altele care îmi dăunează!

Învățături folositoare puteți împărtăși celor care v-au adus înapoi ( inclusiv eu) și doresc să rămâneți scriind articole pe site așa cum face părintele Marius și alți preoți.
Mă iertațidar nu pot încheia înainte de a spune că Domunl nostru Iisus Hristos le-a vorbit și necredincioșilor și păgânilor, și femeilor ușoare și tâlharilor...
Dorina, o păcătoasă mândră și care o face pe deștepta.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nelamuriri din citate - "nu esti de-al Nostru" sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 61 15.12.2012 20:09:01
Membrii uitati, membrii disparuti ai forumului nostru! cristiboss56 Generalitati 502 17.08.2011 15:07:01
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
Cine suntem? Ne ducem in lume si cautam tot "al nostru si ai nostri"? sophia Generalitati 40 03.05.2010 22:06:45
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36