Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 29.09.2011, 15:23:20
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Pe vremea bunicilor nostri vremurile erau mult mai grele, ci totusi nasteau copii si nu unu-doi, ci de la 5 in sus.Si crede-ma nu sunt mai grele vremurile ca atunci(foamete mare,razboi).
S-a schimbat insa ceva...S-a racit credinta noastra.si totodata si dragostea.

Asa este,nici eu nu cred ca doar situatia materiala este un motiv pentru a nu face copii,ci problema este mai ales schimbarea din societatea din ziua de astazi.
Oamenii nu mai cred in valorile morale si spirituale,nu se mai pune asa pret pe viata de familie.
Multi intra in casnicii pe baza atractiei fizice doar sau a chimiei de moment,interese materiale,cate si mai cate si traiesc cu gandul ca asta e,merge bine,nu merge..next!Prea multa superficialitate,din pacate.
Iar vorbind prin prisma femeii care si-ar dori copil,cred ca cel mai inspaimantator aspect nu este situatia materiala,pentru ca ea poate fi depasita daca oamenii sunt muncitori,ci gandul ca intr-o lume intr-atat de superficiala risti sa iti cresti copilul fara celalalt parinte,iar asta este trist.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care sunt conditiile pt a te calugari? Ioanna Generalitati 135 23.10.2017 22:35:07
Gratia sfintitoare si gratiile actuale Mihnea Dragomir Biserica Romano-Catolica 50 21.07.2013 20:41:59
Buletinele actuale au cip? Marcel_Ionut Generalitati 215 07.11.2012 21:23:02