Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #26  
Vechi 09.11.2011, 17:53:53
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Asa sunt unii, au satisfactie sa sanctioneze BOR-ul, numai BOR-ul, prin faptele individuale ale unor clerici.
Atata timp cat BOR nu se delimiteaza de acesti clerici si ii si sanctioneaza, e complice. Deci criticabila.

Citat:
Asta e preocuparea ta de baza, sa tot deschizi topice cu ceea ce vezi tu negativ in randul preotilor???
Atata timp cat parerea generala e ca fara religie suntem toti niste imorali (parere emisa si la nivel de Guvern), cred ca e perfect instructiv sa aflam ce fel de moralitate detin slujbasii religiei majoritare. Nu de alta, dar tot ei sunt aia care se bat in piept cu propria moralitate.

Citat:
Daca prin astfel de stiri doresti sa insinuezi ca Ortodoxia se identifica cu ei, gresesti profund, in rest, daca ai alt interes, tot inainte ... cred intr-adevar ca te plicitesti crunt :)
Pai ce e ortodoxia? Si cine e "detinatorul" ortodoxiei? Nu BOR? Astept sa imi spui si ca BOR nu are de a face cu ortodoxia.
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Preotii din diaspora sophia Preotul 131 15.06.2010 19:16:58
Cele doua preotii Marius22 Preotul 4 30.09.2009 12:13:02
CE ne fac preotii nostrii Laurentiu Generalitati 50 17.09.2007 18:18:11