Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.12.2011, 09:19:56
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit ajutor pentru o sarmana

O tânără (de 38 de ani) are nevoie de ajutorul nostru. Nu are locuință, așa că umblă pe străzi și doarme pe unde apucă, prin scări de bloc. Doarme e mult spus, căci șade toată noaptea sprijinită de zid, cu genunchii strânși. Și asta de mai mult de o săptămână. A plecat de la casa dărăpănată din jud. Teleorman împreună cu mama ei și de atunci umblă împreună pe străzi, trăind din pensia de 415 lei a mamei. Între timp mama a fost luată de ambulanță și internată, se pare, la un spital.

Povestea vieții e mult mai complicată și, dacă cineva este interesat, pot oferi mai multe detalii din ce am înțeles și eu.
Ceea ce știu sigur, însă, e că vine frigul, gerurile, că nu are haine groase, dar, mai ales, că nu are unde dormi.

Aș vrea să strângem niște bani, poate ar reuși să-și închirieze o garsonieră pentru ea și mama ei, măcar pentru o lună, dacă nu pentru toată iarna. Odată așezată acolo, cred că s-ar pune pe picioare cu sănătatea și am putea, ulterior, să o ajutăm să-și găsească ceva de lucru.
Sau poate cineva îi poate oferi o cameră într-un apartament, pentru ajutor reciproc.
Dacă cineva poate ajuta, cât de puțin, aștept mesaj privat.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ajutor pentru proteze Danielbucur Umanitare 3 12.12.2010 20:32:29
Ajutor pentru un ingeras! heaven Umanitare 4 04.08.2010 08:55:08
ajutor pentru Andrei lady67 Umanitare 0 28.04.2010 12:11:51
Ajutor pentru o manastire! nastac_miruna Umanitare 5 16.12.2008 15:07:44
ajutor pentru marius scristi Generalitati 2 17.08.2008 00:31:52