Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 13.01.2012, 14:13:07
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Oricat am fi de saraci si de fara bani (desi,daca stam bine sa cugetam pamanturile tarii ne asteapta sa le aram ,si animalele sa le crestem...!!! da nu prea se ingesuie omul de bloc al tarii,sa-si coboare domnia din bloc pe tina si balega de la coada vacii !!!) trebuie sa recunoastem ca Basescu e singurul politician care a mai incercat sa schimbe situatia actuala,recunoscuta de toti ca proasta !
Ce a facut in acest sens? Eu nu spun ca saracia nu se datoreaza si lenii si indolentei noastre, dar ce a facut bun Basescu?

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Va place sitemul actual de sanatate, mie unu nu, si vreau schimbare ???
Situatia din justitie se vede ca s-a schimbat ceva din moment ce un primar al clujului e acum la Gherla, pe vrema bolsevicilor din psd, nu era nici urma de copruptie in tara,acum vedem politisti, vamesi, si alte soiuri de romani ticlaosi care isi bat joc de datorie si de restul cetatenilor onesti ai acestei tari !
Nu va suparati dar sunteti putin naiv. Orice actiune de genul asta are o ratiune mai importanta pentru unii decat binele poporului. In plus prea multe condamnari nu exista. Adica nu exista deloc. Jocuri de imagine se pot face mult si bine. Justitia nu functioneaza. Va doresc sa nu experimentati niciodata personal acest lucru. Mai bine ramaneti cu credinta ca ea functioneaza.
Cum puteti crede ca aceeasi oameni s-au schimbat si pana ieri impotriva cetateanului si acum lucreaza in favoare lui?
Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Despre criza internationala,de care am fost loviti,ce sa mai vb, se cunoaste f bine ce ravagii face si acum in europa...
Dar de ce trebuie sa ii luam pe altii ca reper? Altii au avut si cresteri economice prin cresterea productiei. Stiti dvs sa se fi intamplat asta la noi?

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Deci,ca si cimcluzie, io unu am mult mai multa incredere in astia de acum, cu toate pacatele si greselile lor, decat fata de alianta bolsevicilor rosii usl !
Ar trebui sa aveti tot atat incredere in toti. Adica deloc.
Si asta cu bolsevicii e gresita din doua motive:
1. Toti au aceeasi provenienta, toti sunt comunisti;
2. Nu se mai intoarce comunismul. Aste e propaganda ieftina pentru naivi.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
eutanasierea cainilor Mirela0110 Generalitati 686 14.09.2013 09:14:42
Cainii vagabonzi-eterna problema a romanilor !!! guardian knight Generalitati 134 21.02.2011 20:07:32
Franta: interzicerea purtarii valului islamic in public este constitutionala horatiu.miron Religia Islamica 120 24.10.2010 23:22:10
Cainii vagabonzi- eterna problema a romanilor ! Radu32 Generalitati 141 15.08.2010 21:57:15
Am respins Crestinismul Razvan_Mihai Generalitati 41 29.12.2009 14:42:59