Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.07.2013, 20:31:24
symona_val symona_val is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.05.2010
Mesaje: 2
Exclamation Sugestie

As avea o sugestie. Banuiesc ca moderatorii acestui site sunt destul de isteti si capabili sa cumpere un program cu litere romanesti si sa retranscrie toate rugaciunile si sa modifice toate literele ca de exemplu 's,' 't,' 'a^' . Eu una nu stiu cum sa scriu cu literele specifice romanesti sau cum sa descarc un program cu aceste litere. Cand citesc anumite rugaciuni sau acatiste intalnesc destul de des cuvinte carora daca le lipsesc cate o caciulita sau virgula au o semnificatie destul de diferita. Nu stiu sa va dau un ex concret acum dar imi amintesc de cuvantul 'rau' care se poate citi si ca 'ra^u' adica 'apa' sau 'ra*u' de la 'rele'.
Concluzia este sa rescrieti si revizuiti site-ul.
Un alt ex e ca la ultima mea logare scrie ca a fost in 01.01.1970. Pe vremea aceea eu aveam doar 1 an si 11 luni :)
Multumesc pentru intelegere si un sincer Doamne ajuta. Si poate imi spuneti si mie cu aceasta ocazie cum pot scrie cu litere romanesti folosind o tastatura specific pentru UK. Multumesc
Reply With Quote