Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 20.09.2013, 17:46:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Pentru ca nu exista mostenire. Persoana nu avea absolut nimic al lui. Nici casa, nici masina, nici mobila. Nimic. Statea in chirie. Si nu, nu era nici alcolist, nici drogat, nici nimic de genul. A ramas pur si simplu fara nimic in urma cu multi ani pentru ca a vandut tot pentru a salva o viata. Acum ma gandesc, Dumnezeu n-a tinut cont de fapta lui chiar deloc?!
Deci pana la urma se certau cine sa dea bani sa-l ingroape.
Ca tot nu mi-ai raspuns, un singur preot era in orasul ala, sau s-au vorbit toti sa nu-l ingroape fara cateva sute de RON?

Citat:
Nu mai merg la Biserica, decat ff rar acum si atunci can o fac, la bunici la tara merg.
Inainte mergeam, la bunici, la tara. Am incercat sa merg si la oras, dar pur si simplu mi s-a luat. Cand ajungi in jurul tau sa auzi, IN BISERICA barfe despre cum sta ala, si cum e imbracata aia si asa mai departe si injuraturi... mai bine pas! Su nu, nu prea ai cum sa ignori cand unii o fac in spatele sau langa tine.
Mai sa fie. Dar ce urechi de Superman ai.
Eu am intrat de multe ori in multe biserici si nu mi-a fost dat sa aud astfel de lucruri.

Citat:
Si motivul pentru care mergeam la Biserica e simplu: mergeam sa ma rog. Dar la fel e bine pot sa ma rog si acasa. In opinia mea, Dumnezeu aude rugaciunile si de acasa, nu degeaba Dumnezeu e peste tot, aude si vede tot.
Si tu cum o faci acasa, arunci un "Doaaamneee!" la o scena mai tare de telenovele sau da laptele in foc?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Traian Băsescu: Nu rămânem fără electricitate ( Pana cand?) hydro314 Generalitati 0 13.02.2012 20:40:11
ce s-a intamplat pana la urma? victortiti89 Din Noul Testament 1 20.05.2011 08:49:05
pana cand se tine Pelerinajul pe Dealul Mitropoliei mirela1990 Generalitati 2 26.10.2010 22:48:36
Pana la ce data? Qquasar Nunta 3 01.11.2008 15:03:02
TELEVIZIUNEA ORTODOXA PANA CAND VOM ASTEPTA? dorinel78 Biserica Ortodoxa si Massmedia 57 20.07.2007 17:16:00