Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.09.2014, 14:34:30
sdstefan sdstefan is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.09.2014
Mesaje: 5
Implicit O intrbare pentru voi

Buna ziua, eu sunt ateist (si nu sunt aici sa creez probleme ci doar sa port o discutie civilizata), provin dintr-o familie in care mama este catolica dar nu este o persoana religioasa desi crede in Dumnezeu, iar tata este ateist, a fost de cand il stiu. Nu am fost dus la biserica si nu am fost indoctrinat de parinti, am fost lasat sa-mi dezvolt singur parerile asupra religiei si stiintei.
Pe langa asta nu imi este rusine si nu ascund faptul ca sunt ateist chiar daca sunt scrutinizat si injurat din aceasta cauza.

Acum am sa va intreb ceva, sa spunem ca exista rai si iad (teoretic vorbind), eu ca ateu si persoana bine educata care nu prea am obiceiul sa injur, nu consum alcool si nu fumez din principiu, n-am incalcat nici o lege in viata mea si am un bun comportament social, as ajunge in iad doar pentru ca sunt "necredincios" in timp ce majoritatea credinciosilor care merg la biserica doar sa barfeasca sau sa se roage sa moara capra vecinului, injura ca la usa cortului, fura si sunt violenti ar ajunge in rai daca merg la spovedanie?

Care este logica aici.
Reply With Quote