Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.11.2014, 00:57:27
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Dincolo de orice agitatii mai mult sau mai putin subiective, mai mult sau mai putin... interesate de diverse pozitii sociale (personale sau ale celor cu functii care ne sustin... pe functii), se contureaza realitatea... care este (vorba unui mucalit). Felicit pe cei care mizeaza pe Iohannes si ii compatimesc pe cei care cauta sa tina si cu dintii de un vis trist pentru acest neam, numai fiindca au acum ceva aparent stabil, aparent caldut... Stiu cum e, dar mie chiar nu mi-a placut, desi nu pot sa spun ca nu mi-a prins bine... Aveam timp toaaata ziulica sa intru pe net, sa citesc ce-mi place (atunci am descoperit si forumul, si manastirile si sfintii parinti)... Dupa un an am preferat sa plec, surprinzand si probabil dezamagind pe multi. Nu pentru mai multi bani am plecat, ci fiindca pe de o parte ma consideram inutil pentru banii care-i primeam, iar pe de alta nu-mi gaseam locul in mijlocul unui cuib de viespi. Le sunt recunoscator celor care m-au ajutat atunci si care probabil m-ar ajuta si-acum, desi e clar ca nu merit avand in vedere ca votez impotriva culorii lor politice. Ii respect pentru ce-au facut pentru mine, dar in farta lui Dumnezeu, macar incerc sa nu-mi fur caciula! E datoria mea sa lupt pentru cei ce vin, nu pentru mine, nu pentru acum.
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)