Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.03.2015, 21:43:33
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit Cine face creștinismul de râs în România

Senatorul inculpat Dan Șova, pentru care D.N.A. a cerut Parlamentului aviz favorabil în vederea arestării preventive, ținând cont că acesta ar fi măsluit probe din dosarul penal în care este deja cercetat, a fost uns cu mir adus de la Sfântul Mormânt, de către o colegă, pe numele ei Florina Jipa, înaintea votului decisiv din Senat. Ca să fie apărat. Și a fost. http://www.gandul.info/politica/jipa...sfant-14052521

Mai ieri erau iconițele cu Părintele Arsenie pe o parte și cu Ponta pe cealaltă.

Nu ar merge acuma o reacție publică a Patriarhului, care să-i tragă puțin de urechi (de fapt, nu puțin, ci să le administreze o scatoalcă zdravănă) aleșilor neamului, ca să-și ia mâinile murdare de pe jucăriile Bisericii ?

Dacă vor să se ungă înainte de vot, ca să scape de pușcărie, să se ungă cu.... Doamne iartă-mă; dacă vor să-și pună poza pe hârtiuțe de largă circulație, să se imprime pe suluri de hârtie... din alea, din care folosim toți. Nondenominaționale.

Mi se face greață.

P.S. Nu, pe bune, dacă eu aș fi IPS Daniel, știți ce-aș face ? M-aș prezenta mâine dimineață în plen, m-aș cățăra pe un scăunel, aș da jos crucea aia pe care o au deasupra tribunei și aș pleca cu ea sub braț. Și dacă m-ar întreba la ieșire reporterii ce fac, le-aș spune doar atât: "nu dați cele sfinte porcilor".... scris este.

Last edited by GMihai; 26.03.2015 at 21:48:38.
Reply With Quote