Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.06.2015, 02:08:37
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Vorbiti de 60 de pagini degeaba.

Grozaviile care se intampla la Prislop nu s-ar intampla daca oamenii ar fi educati la locurile lor de bastina sa nu mai caute minunile cu orice pret.

Sau daca oamenii ar arunca naibii televizoarele si s-ar ocupa cu altceva, nu exista un rau mai mare pentru ortodoxie decat toate emisiunile astea de dimineata pana seara despre Parintele Arsenie. Cand nu se intampla nimic prin lumea mondena, se discuta ce vraji a mai facut Parintele Arsenie.

Daca Biserica il va considera sfant o sa-l cinstim toti cei care mai urmam invataturile Bisericii. Daca nu atunci nu. Si gata. Ce atata sfada ? Ce nevoie aveti sa aruncati cu tot felul de mizerii sau sa trageti cu urechea la barfele unuia sau ale altuia ( fie ei si mari Parinti ai Bisericii ) ? Eu nici nu am ascultat barfa aceea de la Sihastria. Indata ce am inteles cam despre ce-i vorba mi s-a parut indecent sa ascult.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca Carmen FUNIERU Biserica Ortodoxa Romana 141 20.01.2014 16:22:05
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 14:14:43
7 intamplari cu Arsenie Boca florisca Generalitati 13 31.08.2010 20:40:31