Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 14.10.2015, 06:59:38
Alexandra1andreea Alexandra1andreea is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.02.2015
Mesaje: 76
Implicit

Eu nici nu stiu cum sa cred in Dumnezeu sa fiu sincera.. pana acum nu stiam prea multe stiam ca tre sa te inchini dimineata si seara si sa nu faci rau...apoi 1 an jumatate am citit Osho si mi a mers f bine eram linistita sufleteste..apoi dupa ce n am mai crezut in concepetele alea si m am apucat de ortodoxie a inceput sa mi mearga rau: boala peste boala..nu mai pot..3 zile liniste..apare altceva..poate am un virus care mi scade imunitatea nu stiu...analizele au iesit bune..dar nu mai rezist.caderi de calciu, cosmaruri, am anexita si ma ustura toata zona din aprilie.apoi din august am facut rinita si nu trece, ma inec cu lichidul ala daca nu l inghit la timp mi se incetoseaza ochii, vad alb am stare de lesin..inima bate puternic.am fost la atatia dr nimeni nu mi face mare lucru, pastile peste pastile, parca traiesc intr o conspiratie, pierd si persoana iubita, nici familia nu ma intelege..prieteni nu mai am...deci din ce eram am ajuns zero. Gandurile sunt confuze, ce agraveaza si mai tare situatia..Cum se poate asa ceva? Toate astea au inceput de la un pacat de al meu pe care l am spovedit dar degeaba..ori ma pedepseste Dumnezeu pentru ca n am stiut sa apreciez deloc binele..
Reply With Quote