Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.06.2016, 11:57:36
altulunul altulunul is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.05.2016
Mesaje: 254
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
De ce ?
Pai pentru ca sunt rockeri, satanisti, promovatori de Haloween, idolatrii, prietenii celui rau etc
De ce e satan, satan?
Pai pentru ca e satanic.

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Pai si cum ramane cu Rusia lui Stalin ? Ca Stalin nu era ortodox.
Stalin asa ateu cum a fost, in al doilea razboi mondial a cerut Bisericii ortodoxe sa vina sa incurajeze soldatii pe front.
Biserica a venit si i-a sfintit pe sodati.

Probabil daca nu ar fi fost acest episod azi n-am mai vorbi de Rusia si in mod sigur am vorbi toti in germana.

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Eu cred ca acolo a fost altceva:eu cred ca acolo generalii si-au tradat soldatii,
urmand apoi sa ocupe locuri de vaza in fruntea partidului comunist.Si mai
cred ca tot acei generali l-au predat pe maresal pentru executie.
Adica si-au tradat tara si si-au macelarit armata pentru privelgii si bani.
Iar copii lor sunt politicieni de astazi care fac ce au invatat in familie:
sa-si vada aproapele ca o vita si s-o vinda pe bani.
Acolo asa a fost voia lui Dumnezeu.
Cu toata rusinea ar trebui sa recunoastem ca Rusia era de partea dreptatii si restul niste pagani.
Dar ce e sigur e ca romanii au jucat un rol important in victoria rusilor.
Diviziile romanesri erau cele care aparau pozitiile din spatele frontului din orasul Stalingrad. Romanii erau si in partea de nosd si in partea de sud. In timp ce germanii avansau in Stalingrad.
Armata rusa a facut doua invaluiri ale orasului, una din nord pe unde aparau romanii si a doua din sud pe unde aparau tot romanii. Au spulberat diviziile de romani (si mai erau si cativa unguri) si asa au ajuns sa incercuiasca orasul unde se dezlantuiau nazistii.
Reply With Quote