Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.06.2017, 21:00:54
Ramo123's Avatar
Ramo123 Ramo123 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.10.2016
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin ICQ pentru Ramo123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Mie mi-e teama ca tu esti foarte doritoare sa te mariti, asta vrei si asta cauti, si-atunci tu esti predispusa sa intelegi ceea ce-ti convine si sustine sperantele tale. Ai mare grija! Tocmai de aceea ai dat acest titlu topicului fiindca tu vrei sa crezi ca si el vrea casatorie, nu pentru ca el ar fi hotarat casatoria de la bun inceput, ci pentru ca tu vrei sa crezi asa.
Vreau sa ma casatoresc fiind si presata sa fac ceva, in viata si pe plan sentimental. Dar am ales oarecum gresit pana acum desi nu am avut relatii. Si o sa spun stop pana aici. Am mers dupa unul si dupa altul ca asa vrea unul si altul. Eu ma simt uneori ma nicaieri. Parca nu stiu de ce am ales, ce imi place si ce nu. Am tot asteptat schimbari in viata mea, am mama si tata. Ei imi spun sa fac ca ei ca eu nu stiu ce vreau. Si am tot facut cate una. Dar uneori simt ca o iau razna, ajung la capatul rabdarii si simt ca nu pot sa fac chiar orice si atunci vine si ma intreaba de ce nu faci asa? Pentru ca nu pot!! Sau nu imi place! M-am rugat sa imi dea Dumnezeu un sot bun, m-am rugat si sa fie voia Domnului in tot. Acum cred ca incep sa vad o luminita de undeva.
Reply With Quote