Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 18.07.2017, 23:47:47
Lumi27 Lumi27 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.08.2013
Locație: Focsani
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Luminita,chiar nu stiu ce ar fi de facut in Romania pe aceasta tema.S-a ajuns f departe cu hotia si coruptia. Cred ca numai o dictatura politieneasca ar putea distruge cloaca asta de pungasi si sistemul. Eventual o revolutie populara,ceva.

Am in familie o vara cu sindrom Down careia comisia medicala i-a sistat pensia medicala,fara nici un motiv aparent.Adica este clar ca persoana este handicapata,are serioase probleme de perceptie si de integrare,nu poate munci sau fi angajata undeva sa-si castige painea si totusi i-au luat si ajutorul acela minuscul de 4 mil(parca).

I l-au luat ei si l-au dat altora,pe nedrept.
Dar cam care este "atentia"care se percepe pt aceasta treaba? La cam cat se asteapta pt un dosar?
Bună seara! În primul rând vara dvs nu este o "handicapată" ci o persoană cu un handicap,cu o dizabilitate.
Bărbatul care a intrat înaintea mea a avut o sticlă cu whisky și îi vorbea foarte politicos.
Se auzea de afară cum îi promitea "că-l va rezolva.
Pe mine m-a primit cu picioarele pe birou ca-n filmele western mi-a aruncat actele într-un sertar și mi-a zis să vin peste o lună . Când vroiam să zic ceva repeta că ne vedem peste o lună.

Last edited by Lumi27; 18.07.2017 at 23:50:34.
Reply With Quote