Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.01.2021, 19:12:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.348
Implicit

[quote=gpalama;666549]T
Citat:
u intelegi ca eu am spus ceva si tu nu discuti despre faptele spuse de mine?
Mai stim pe cineva care nu-si vede barna. Nu dau nume.
Citat:
Ti-am spus ca GPS-ul exista si tu vorbesti de teorii de povesti.
Nu neg ca exista GPS. Teoriile vostre cu pamant sferic si cu celelalte de care nu mai amintesc, astea sunt povesti, cu idoli si cu o lume care crede in ei pentru pile si privilegii.

Citat:
Nu esti capabil sa ramai focusat pe un argument si te plimbi pe langa crezand ca ai dreptate.
Faci afirmatii deplasate. Nu ma plimb deloc. Tu nu iei in seama si in serios ce-ti raspund. Ignori si ai impresia ca nu-ti raspund, ca evit. Ai ceva probleme si le ignori. Nu-ti dai seama nici ca una-intruna ma calomniezi si apoi crezi in barfele pe care le lansezi iar apoi ma trimiti la tratament. Nu mi se pare ca-ti dai seama ce faci oricat iti repet.

Citat:
Toate cuvintele tale sunt cuvinte pe langa, nu propui nimic direct pentru ce propun eu.
Pe langa ce, pa langa cine? Eu vorbesc la subiectul firului de discutie. Vorbesc despre teoria PacMan3D-nD si despre celelalte teorii. Tu vorbesti pe langa. Vorbesti mereu despre mine faand atacuri la persoana si denigrari. Nu crezi? Uita-te un pic peste postarile tale si poate ai sa-ti dai seama. Ai comportamant de spargator de discutie. Eviti discutia la subiect si pe argumente si deviezi ca sa ma insulti mereu. Poate vrei sa-mi cercetezi indelunga rabdare. Ok daca asta vrei. Doar ca prin felul asta de a dialoga pe tine te surpi. Dar e treaba ta.

Citat:
Si cand zic ceva tu zici doar "nu exista", este fabricat, fara nici un fel de dovezi. Doar indracitii si sectarii fac asa ceva. Esti si indracit si sectar.
E problema ta oare cum sunt eu? Discutam aici despre mine? Ti-am spus ca nu sunt sectar dar repeti una-intruna. Acum mafaci si indracit? Hai scrie toate hulele la adresa mea ca poate te linistesti odata. Esti decat un ispititor, un provocator care din lipsa de argumente arunca fumigene toxice, lanseaza adevaruri de barfa despre interlocutor. Isi creede apoi barfele lansate, calomniile, denigrarile si apoi are impresia ca lupta pentru ortodoxie. E clar duhul trufiei. Nu-ti dai sema. Imi dau seama ca nu-ti dai seama ca daca ti-ai da seama nu ai persista in patima trufiei.


Citat:
Eu iti zic:

1. GPS-ul functioneaza pe pamant bila conform fizicii pamantului
Eu zic ca desi functioneaza GPSul n-are legatura cu teoria pamantului sfera, geocentrism sau heliocentrism, ca functionarea in orice model nu e un argument care sa confirme teoria si ti-am explicat mai sus de ce.

Citat:
2. Tu zici GPS-ul este fals.. - tu propui niste afirmatii nebunii care neaga informatia existentaiala. ca masinile merg pe GPS ca telefoanele merg pe GPS...
Cum sa spun ca GPSul este un fals. Tu minti sustinand ca spun asa ceva. De unde ai tras concluzia asta? Neg eu informatiile existentiale? Tu afirmi tot felul de minciuni din astea despre mine pe care apoi le crezi si le tot repeti la nesfarsit.

Citat:
Omule, tu constientizezi ce zici? Tu ai proprietatea propriilor cuvinte si ratiuni????
Eu da insa despre tine nu pot sa bag mana in foc. Dupa atatea postari ridicole in care repeti la nesfarsit insulte si minciuni despre mine negandu-mi raspunsurile clare incep sa cred ca ai misiune. Vrei sa ma denigrezi, sa ma scoti nebun, vrei sa ma decredibilizezi prin atacuri la persoana. Vrei sa ma provoci sa raspund raului cu rau. N-am s-o fac!

Citat:
Tu iti dai seama ca nu raspunzi la argument ci bati campii??
Nu bat campii ci la fiecare propozitie si la fiecre cuvant ti-am raspuns. Ca tit nu-ti convin raspunsurile mele, asta e alta mancare de peste. Ca nu-ti dau dreptate asa cum ai vrea? Asta te doare. Stiu dar n-am ce sa fac.

Citat:
Eu iti zic ca GPS-ul exista si tu zici ca GPS-ul nu exista ??? Ai innebunit? De aici nu mai este prostie este incapacitate de a rationa normal.
Esti clar provocator. Si eu zic ca GPSul exista si tu zici ca eu zic ca nu exista! E specific provocatorilor un astfel de mod de a dialoga! Te mint in fata fara rusine facand afirmatii pentru public ca sa prinda minciuna si sa para ca eu sunt nebunul ce neaga GPSul! E clar o lansare de barfa, e o calomnie pe care o tot repeti. De ce faci asta? Stiu, nu-mi raspunde. Nu poti crede ca ceea ce crezi e minciuna, si ceea ce crezi despre mine si ceea ce crezi despre pamant. Iar asta te doare incat esti in stare de orice ca sa obtii victorie. N-ai cum sa invingi! Eu stiu ce spun si ce scriu. Stiu ce Adevar marturisesc si in Cine cred.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa