Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #27  
Vechi 30.09.2021, 17:25:15
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Implicit

Doamne, ajută!

Iorest, nu-mi închipuiam că mai ”trăiește” cineva pe topicul acesta al Mădălinei.
Am nimerit azi aici să aflu dacă cccchiar și sufletele credincioase își inchipuie că Mădălina chiar s-a sinucis. Am rămas dezamăgită, evident vina mea că m-am amăgit - cum ar spune maica Siluana (Dumnezeu să o odihnească).

Nu-mi vine a crede că în tot acest timp chiar nimeni nu a intervenit aici cu noile dezvăluiri despre caz. Îmi vine să plâng de ... șoc.

(((((((Care credeți că ar fi fost mobliul unei presupuse crime, ce probe incriminatorii s-au găsit care să conducă la ideea să fi fost altcineva ?)))))))
Doamna analist de investigații Nu a ”aflat” exact cine a omorât-o. A analizat complet dosarul, chiar împreună cu alți specialiști de pe mai multe continente, alteori l-a dezbătut ca studiu de caz în mai multe contexte și nimeni n-a reușit să fie sigur, să se convingă, că e vorba de sinucidere. Încă o dată cu tot dosarul în față. Ceea ce am urmărit la doamna Brooks îmi face imposibilă convingerea că Mădălina s-a sinucis. Dar nici în 2010 nu am crezut așa ceva. Simțeam că e ceva între accident și crimă, dar balanța mea mai mult înclina spre accident.

Nu știu ce anume au vehiculat televiziunile in toți acești ani, nu mai am abonament tv din 2006. Nu privesc la televizor. În 2010 doar am parcurs câteva articole online care anunțau plecarea Mădălinei din lumea noastră.
Odată cu aflarea materialelor pe YT realizate de doamna analist, am alergat la stirile din 2010 și am observat cu câtă ignoranță crasă și imbecilitate făceau ”dezvăluirile” anchetei. Și niște copii de grădiniță ar fi reușit să afle mai multe de la fața locului.

(((((((Care credeți că ar fi fost mobliul unei presupuse crime, ce probe incriminatorii s-au găsit care să conducă la ideea să fi fost altcineva ?)))))))
Iorest, ancheta a fost făcută așa cum trece gâsca prin apă. Cel puțin 34 de erori de anchetă! Păi ancheta trebuia să dovedească suicidul. Și ceea ce a făcut nu a condus la dovedirea suicidului. Sau cel mai clar dovedește cum s-a dorit a se interpreta ca suicid. Ceea ce-mi vine acum repede în memorie de la doamna Brooks este că nu au fost găsite amprente pe pahar, și dacă au fost, nu avea cum să susțină paharul conform amprentelor găsite și să-și îndese pe gât atâția ml de substanță roz, fără să fie urmă de substanță pe buze, ci abia undeva înspre adâncul cavității bucale. Cineva i-a turnat otrava pe gât. Doamna explică foarte limpede.

Eu sunt sigură că a fost amenințată cu moartea de cineva, care o avertiza că și persoanele dragi ei ar putea fi în pericol. Se aștepta în orice clipă să fie omorâtă. Despre filmulețul acela din oglindă poate chiar ea a acceptat să-l facă pentru a constitui probă pentru dosar, la fel și ”scrisoarea de adio” pe care a ”găsit-o” soțul ei și care s-a repezit să o prezinte procuraturii, la fel și cu celelalte ”probe” cărate acolo.

((((((Nu știu dacă s-a vorbit pe fir, Mădă avea duhovnic, se spovedea complet inclusiv gândurile vătămătoare, nemulțumirile/răbufnirile eului care pot duce la tragedii, de ce ajunge un fost star cunoscut de mai multă lume în situația ei ?))))))
Nu vă închipuiți cât de mult mă bucur să aflu de la dumneavoastră că se spovedea astfel, așa cum simțea sufletul ei și că nu ascundea sau nu se ferea de ceva la Spovedanie.
Cât despre ce artiști se plimbă sau nu pe la tv, îmi pare rău, chiar nu mai știu.
Pentru mine este cert că Mădălina a avut probleme sufletești existențiale încă din fragedă copilărie.
Tot pe youtube am ajuns să o văd pe mama ei ce scandal monstruos a făcut la mormântul ei. Am paralizat de spaimă și de stupefiere. Era pur si simplu o ființă posedată. Un om care se crede credincios nu face așa ceva la mormântul propriului copil sub nici un fel de context sau cum vreți să-i spuneți.

(((((((De ce a ajuns un om care a cunoscut cândva succesul să cadă așa ușor ? Teoretic nu cădea în stradă.)))))))
Este și ”meritul” oamenilor din jurul ei.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole Carmen FUNIERU Slujba inmormantarii 61 04.10.2021 15:46:54
Bunica mea a plecat la Domnul... glykys Generalitati 75 12.06.2014 10:24:15
Parintele Arsenie Papacioc a plecat la Domnul Adriana Cluj Stiri, actualitati, anunturi 77 18.11.2012 12:58:30
Cornel Fugaru a plecat la Domnul + cristiboss56 Generalitati 8 15.07.2011 12:10:54
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 12:13:17