Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.07.2023, 07:21:59
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 3.071
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
Si eu cred ca raspandirea mesajelor panicarde nu e un lucru bun, Mantuitorul ne-a transmis foarte clar ca nimeni (dintre noi) nu stie momentul acela si chiar va veni pe neasteptate.
Acum nu mai poate veni pe neasteptate fiindca deja se intampla.

Citat:
E mai important sa ne gandim la sfarsitul individual si judecata care urmeaza.
Aici ai dreptate.

Citat:
Legat de controlul efectiv al mintii, asta cu injectarea de nanoparticule mi se pare aiurea, daca omul ar fi lipsit de facultatile mintale asa la o simpla apasare de buton, pai nu ar mai avea nici o vina, ar fi total nevinovat, faptele rele care le-ar face in starea aia nu i-ar putea fi imputate. Mai degraba controlul asta e printr-o lucrare de "seductie" a mintii, ca omul sa adere prin propria-i vointa sau poate cu forta adica "daca nu faci asta te omor". Numai ca Mantuitorul ne zice sa nu ne temem deloc de cei care vor sa ne omoare. Mai degraba sa ne temem sa nu pacatuim.
"Injectarea" voluntara de nanoparticule a inceput deja prin faina "comestibila" de insecte (care au grafen, ca vaxxinul), astfel ca in criza alimentara care va urma, omul cu mintea sedusa isi va cumpara el insusi... ratacirea.
Mai mult, fermierii care vor abandona cultura agricola si cresterea animale lor, o vor face ca urmare a despagubirilor imense pe care le vor primi, si nu ca urmare a prevederilor legale care nu le vor pune betze in roate fiindca legea veche ramane in picioare; e vorba numai de presiune oculta asupra fermierilor comozi, iar piatza va suferi.
20. Și fiind întrebat de farisei când va veni împărăția lui Dumnezeu, le-a răspuns și a zis: Împărăția lui Dumnezeu nu va veni în chip văzut.(Lc17,20)
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
 

Tags
antihrist, apocalipsa, elpidie, papa, profet