Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.01.2024, 23:56:04
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.508
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Ba incultule pupator de moaste si care nu citesti Biblia, Hamashiach vine din ebraica si inseamna Mesia
Păi nici tu nu lași impresia că te-ai pricepe la patristică.

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Cata patristrica, cateheza si doxologie am citit eu, nu ti poti imagina. pt faptul ca am fost ravnos pt El si L-am cautat am ajuns sa-L iubesc cu adevarat, citind Scriptura
„Râvnos” sau râvnitor, nu se vede că ai fi citit patristică, sau catehetică, iar doxologia e cântare de laudă.

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Am fost de 100x mai ortodox decat esti tu, anume habotnic, bigot, obisnuiam s-o laud pe Maria in fiecare seara cu bogorodicinaia, dar L-am cautat cu adv, ceea ce iti recomand si tie
Nu cred că ai fost ortodox niciodată, fiindcă ai fi avut altă așezare sufletească dacă erai cu adevărat.

Citat:
În prealabil postat de LoverOfJesus95 Vezi mesajul
Maria a fost doar "un portal" prin care sa se nasca om pt a putea plati plata pacatului care este moartea
Unde scrie cuvântul Portal în Biblie ?

E amuzant că declini nașterea naturală la Iisus, dar la frații lui spui că au fost născuți biologic de Maica Domnului.

Ce ar fi greu să fi fost fiii lui Iosif din prima căsătorie ?

De ce ne-ar fi mințit Biserica Ortodoxă și Catolică în privința faptului că Iosif a mai avut copii din altă relație?

Că nu spune în Biblie că frații lui erau mai mici să se fi născut după Iisus ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote