Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.03.2024, 19:36:53
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Arată-mi de pildă un forum care nu și-a redus activitatea și a duduit constant, eu nu văd niciunul, ba cred că acest forum e chiar crucișătorul forumurilor și e în topul audienței cu tematică religioasă și datorită nouă care l-am readus la viață.
Eu ti-am dat o multime de exemple, cu detalii amanuntite despre ce s-a intamplat pe acele forumuri. Tu nu ai dat niciun exemplu, vorbesti doar teoretic. Eu presupun ca toate forumurile s-au dus in jos din cauza atmosferei de pe forum, la cele mai mari a durat mai mult pentru ca aveau mai multi useri. Tu ai expus doar niste presupuneri personale, teoretice, nu bazate pe ceva concret.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ești un om cu calități, dar te superi foarte ușor, asta nu am înțeles la tine de ce ești așa sensibil, deși ești trecut prin viață.
Ba mai mult tinzi să împarți oamenii în tabere, dacă zic ceva corect apreciativ despre Alin sau alții crezi că sunt în gașcă cu el, eu sunt de partea adevărului.
Aceasta e explicatia tipica pentru toti cei agresivi sau care sustin agresivitatea. Cel ce e agresiv sau/si jigneste nu are nicio vina, de vina e celalalt ca e prea sensibil sau se victimizeaza. Cateodata e completata si de replica celui ce-si bate nevasta, tu esti de vina ca am facut asta. In schimb cei ce sunt agresivi sunt cei mai sensibil, se aprind doar cand sunt contrazisi sau li se spune ceva in contradictoriu, nici nu mai vorbim de jigniri sau agresivitate verbala. Tu te pozitionezi singur intr-o pozitie, nu eu, tu ai o parere pozitiva despre oamenii agresivi (iar aici intra si Simion, Putin) si o parere neagtiva despre ceilalti (aici intra si Halep si altii). Se pare ca tu vezi invers adevarul si minciuna si binele si raul, cel putin in unele cazuri. Sunt sigur ca te-ar deranja sa ti se spuna ca ai capacitate intelectuala limitata, dar altii sunt doar sensibili. Astfel de forumuri s-au destramat si din cauza userilor care tolerau sau incurajau agresivitatea unor useri. Pe primul forum nu m-a jignit sau atacat nimeni, eram deranjat doar ca altii erau atacati si jigniti si l-am tot atentionat pe administrator.
Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Și Ștefan cel Mare și orice domnitor își apăra pielea, eu spun doar că rațiunile de a conduce au alte chei de interpretare, nu justific ce face Vladimir, care e trecător pe acest pământ.

Dar foarte ușor poți să-i scoți criminali pe Ștefan cel Mare și pe Constantin cel mare pe aceleași argumente că și-au eliminat adversarii politici și au făcut războaie.
Talharul de pe cruce este primul care a ajuns in Rai. Nu a ajuns pentru faptele lui rele, nici pentru ca a fost sfant toata viata. Niciodata un sfant nu poate fi comparat cu un criminal. Desigur, daca Putin se caieste la sfarsitul vietii pentru ce a facut si se retrage la o manastire are sanse chiar de mantuire. Dar tu ii justifici faptele de acum.
Reply With Quote