Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #3  
Vechi 25.08.2009, 21:57:16
malmo malmo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2006
Mesaje: 31
Arrow Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (III)

R: Sela spune că Terra a trecut de mai multe ori prin astfel de experiențe. Oameni ca noi, avansați tehnic, au mai existat. Civilizații întregi au fost șterse de pe suprafața Pământului. Unii erau chiar mai avansați decât noi. Stăpâneau telepatia, telekinezia, aveau darul prorocirii, al viziunilor și totuși nu le-a fost permis să mai rămână. De ce? Pentru că toți au uitat de Dumnezeu. Au uitat că nu ei, ca indivizi de sine stătători, au aceste capacități, ci că le sunt date lor spre a-l face pe Dumnezeu manifest pe pământ. Sarcina lor era să creeze Raiul aici. Nu mă refer la acel Rai biblic, ci la acel Paradis în care omul este Dumnezeu și Dumnezeu devine Om.
A: Dar nu avem dovezi concrete că aceste civilizații au existat. Se bănuie, se vorbește de Mu, de Atlantida... dar nimic palpabil.
R: Și vrei să spui că tu crezi că noi ne tragem din maimuță?
A: Nu. Dar asta vrea știința să demonstreze.
R: Este o aberație, căci nici organele, nici sângele primatelor nu sunt compatibile cu ale noastre. Nici până în ziua de azi nu s-a găsit acea verigă lipsă, care să confirme teoria lui Darwin.
A: Corect, dar nu există nici dovezi care să ateste că au mai existat civlizații avansate înainte de Cro-Magnon!
R: Îți recomand să vizitezi Muzeul Omului din Paris. Acolo se găsesc printre multe alte vestigii, faimoasele pietre de la Lussac, vechi de 15000 de ani și care arată oamenii îmbrăcați la fel ca noi, cu haine și încălțăminte, cu părul aranjat.
A: Recunosc că nu l-am vizitat. Dar dacă există aceste dovezi, de ce nu se studiază, de ce nu se fac cunoscute aceste lucruri?
R: De ce nu se face cunoscută așezarea neolitică din Gozel, unde s-au descoperit tăblițe scrise, cu caractere aproape contemporane? Dacă acum ar fi un cataclism global, să zicem un potop ca cel biblic, în care ar muri 90 la sută din omenire, animale, plante, în care s-ar distruge orașele și cuceririle tehnicii, iar singurii supraviețuitori ar fi o mână de oameni, care s-ar adăposti în grote și munți, urmașii lor, peste 50000 ani, ar spune că înaintașii lor au fost primitivi, că aveau capacitate intelectuală redusă, că umblau îmbrăcați în haine și încălțăminte făcută din piele de animale, etc. Toate mașinile, casele, avioanele, calculatoarele, sateliții, se vor transforma în praf și nu va mai exista nimic care să ateste că noi am cunoscut știința, că am stăpânit spațiul, că am fost civilizați. De ce nu se fac cunoscute descoperirile făcute la noi în țară? Din câte am înțeles, există dovezi care atestă existența unor așezări umane mult mai vechi decât cele recunoscute oficial. De ce nu se vorbește de scheletele uriașe, cu aspect umanoid, descoperite acum câțiva ani?
A: Bine, dar totuși, dacă există dovezi, de ce nu sunt cercetate, cine are interes să le ascundă?
R: Știi, datorită poziției mele sociale, am venit deseori în contact cu persoane care fac parte din ceea ce se cheamă înalta elită ocultă mondială. Până să citesc Inuaki nu mi-am putut explica de ce acești indivizi erau atât de răi, dezinteresați, avari, cruzi, de ce toate trăsăturile negative pe care Dumnezeu le-a lăsat manifeste pe Pământ se regăseau preponderent în ei și de ce întotdeauna banii erau ai lor. Am să îți dau un exemplu. Cam prin 1998 eram în Austria cu soțul meu. El avusese o întâlnire de afaceri, care s-a terminat cu o masă festivă la care a trebuit să particip și eu. Ca o încheiere a celor discutate, persoanele participante au concluzionat că etapele contractului vor fi asimilarea uzinei, apoi falimentarea ei, trecerea oamenilor în șomaj, vânzarea activelor spre a se recupera investiția și apoi vânzarea terenului pentru maximalizarea profitului. La auzul acestor vorbe m-am revoltat. Am întrebat ce se va întâmpla cu miile de muncitori, cu copiii lor, cu viețile lor, știind că uzina respectivă este singura sursă de venit a zonei. Răspunsul lor: Ce te interesează? Ești cumva Fecioara Maria și noi nu știm? Să crape de foame! Dă-i dracului de sărăntoci! Cu cât mai puțini cu atât mai bine... au vrut revoluție, democrație... asta le dăm. Noi aveam pâinea și cuțitul. Ei nu au nici măcar fărâmituri. Și asta este doar începutul! Bineînțeles că am fost ridiculizată toată seara, până când a intervenit soțul meu. Acesta este doar un exemplu. Aș putea să îți dau zeci.
A: Să știi că nu toți sunt la fel. Am prieteni, care deși sunt sus pe scara ierarhică, nu au uitat de unde au plecat. Se străduiesc să facă bine, se implică, se zbat.
R: Și reușesc?
A: De cele mai multe ori. De aceea cred că contează în principal ce fel de om ești, care este structura sa interioară. Rău poți face foarte ușor, poate face oricine, binele este mai greu de făcut.
R: Și dacă acești oameni există, de ce nu se fac auziți? De ce nu iau poziție? De ce se continuă jaful?
A: Din câte văd eu acum se reglează întrucâtva situația.
R: Da și nu. Banii cei mulți și adevărați s-au făcut din afaceri cu statul. Cei care și-au făcut suma stau acum potoliți, dar dacă vor putea să o facă din nou o vor face. Nu au scrupule și nici nu se satură. Vor cât mai mult, iar copiii lor sunt și mai răi. Tu crezi că peste 3-4 generații se va mai întreba cineva de unde au banii, de unde sunt aceste averi? Vor fi afaceriști onorabili, cu principii și cu tradiții de generații.
A: Îmi poți spune cine sunt acești îmbogățiți, cine erau ei înainte de 1989?
R: Preponderent sunt foști comuniști sau copiii lor. Zicala lor este: la vremuri noi, tot noi! De fapt ar trebui să spun zicala noastră, căci și eu fac parte din această tagmă. Mai sunt și persoane care au știut să speculeze momentul, au avut acel feeling al afacerilor, însă sunt foarte puțini.
A: Și unde vor să ajungă? Care este scopul acestor caste?
R: Nu știu. Și eu m-am întrebat adesea. Din ce am înțeles ideea este că poporul trebuie ținut în priză, ocupat, spre a nu gândi. Trebuie să i se dea de muncă, din ce în ce mai mult, să i se inducă ideea că a parveni pe scara socială este posibil numai prin acumulare de bunuri, epatare, snobism, agresivitate, minciună, etc. De când am citit cartea ta am înțeles o grămadă de lucruri. Sunt convinsă că ei, annunnakki, există și trăiesc printre noi și chiar dacă nu au formă reptiliană, au suflet de drac. Din acest punct de vedere îmi doresc ca ceea ce văd eu că ne așteaptă să se întâmple. Chiar dacă asta înseamnă să pierd tot ce am, mă refer la bunuri, poziție, măcar așa am șansa să o iau de la capăt și îmi câștig înapoi sufletul.
A: Asta dacă mai supraviețuiește cineva!
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nimeni nu poate sti sfarsitul omenirii ? nesperatu Generalitati 10 29.12.2012 14:16:57
Va rog din tot sufletul sa va rugati pt sanatatea si viitorul meu andrutza151 Generalitati 12 14.11.2011 10:00:59
Viitorul meu sot si prietena mea eudiana Nunta 67 11.06.2011 02:33:24
cum vedeti viitorul? iulyaan Generalitati 18 13.05.2011 10:51:33
Un mod propriu omenirii Rodica50 Generalitati 18 12.12.2010 22:41:25