Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.03.2010, 15:14:21
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
Daca le impartasesti ideile si ai te si consideri pucios, inseamna ca esti asemenea lor.
De citit romaneste ... le nimeresc cateodata, dar la tine problema e cu scrierea, vezi "e minciuni".

Păi cum să fiu asemenea lor? Nu am zis că spre deosebire de ei, eu nu sunt decât un păcătos? păduchios!

Sigur că le împărtășesc ideile, căci ei sunt prooroci, și a fi prooroc înseamnă a trăi și a mărturisi ce spune cineva mai mare ca tine pe linie ierarhică a sfințeniei celei Adevărate... aia de sus, nu aia de la gLume.

când zic „e minciuni”, o zic ca să imit pe băieții ăia îndrăzneți și deștepți, adică să fac pe grozavul ca să scot năravul la suprafață... dar mă refer în general că ce spune gLumea... aia e minciuni.

Domnule și nu m-am referit la a ști citi pe românește, adică la limbă și la gramatică, ci la a pricepe ce este scris, adică fără a fușeri, sau fușerli.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un articol interesant despre Sfantul Ioan Damaschinul mihailt Generalitati 0 04.12.2010 14:11:11
cum ne petrecem anul nou?(Sfantul Ioan Gura de Aur, Pr.Gh. Calciu, Ierom. Ioan Buliga andrei_im Generalitati 8 31.12.2009 18:51:44
Sfantul Ioan Damaschinul era antisemit! Nu avea dragoste! mihailt Generalitati 17 28.04.2009 14:53:20
Pagina dedicata Sfantului Ioan Damaschinul mihailt Resurse ortodoxe on-line 0 24.03.2009 12:02:21
Sfantul Ioan Damaschinul despre ingeri mihailt Despre Biserica Ortodoxa in general 0 07.03.2009 16:09:42