Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.08.2010, 14:44:01
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Doamne, sunt socata. Mititeii au ars de vii, e incredibil. Numai in pielea parintilor bebelusilor din acel salon sa nu fi. Niciun cadru medical nu a intrat in salon mai bine de o ora, cum e posibil asa ceva? Daca erau la terapie intensiva, aveau probleme. Cum sa lasi bebelusi cu probleme nesupravegheati? Oare cata lume trebuie sa mai moara pana se schimba ceva in sistemul medical romanesc?
Dumnezeu sa aiba grija de bebelusii arsi si de parintii lor si sa odihneasca sufletelor celor stinsi deja!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.08.2010, 14:58:50
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.824
Implicit

In fata unei situatii de acest gen, ramai fara cuvinte. Poate spitalele de urgenta vor avea de invatat din cele intamplate in aceasta maternitate. Nu e nevoie doar de o comisie care sa stabileasca ce s-a intamplat acolo, este nevoie de comisii care sa controleze si celelalte spitale pentru a evita producerea altor cazuri de acest gen.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.08.2010, 15:00:35
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 452
Implicit

De ce se intampla asemenea tragedii ? Unii vor spune din neglijenta cuiva. Da , asa este ..si precis vor face investigatii si vor gasi ei un vinovat. Dar , prea tarziu . Nu m-as mira sa aflam ca , instalatia aparatului avea probleme de ceva timp ..dar ca nu au avut fonduri sa-l inlocuiasca ..

Dan Enescu un medic exceptional - Dumnezeu sa-l tina sanatos.

...nu in ultimul rand ,

Doamne , intareste-i pe acesti parinti aflati in suferinta !
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tragedie in Germania Hector Stiri, actualitati, anunturi 27 09.08.2013 10:09:09
Tragedie Hartford Generalitati 77 26.12.2012 00:01:13
Tragedie : Un preot unitarian si-a ucis copiii in biserica , apoi s-a sinucis cristiboss56 Generalitati 17 28.06.2010 13:17:20