![]() |
![]() |
|
|
Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
#13
|
|||
|
|||
![]()
Ca să știm la cel fel de "democrație" ne putem aștepta în urma acestei mișcări populare, e interesant să vedem datele unui sondaj recent, sondaj care arată adeziunea egiptenilor la practicile barbare ale shariei (legea islamică):
-54% din egipteni sunt în favoarea segregării bazate pe sex la locul de muncă -82% din egipteni sunt în favoarea lapidării celor prinși în adulter -77% din egipteni sunt în favoarea amputării mâinilor și biciuirii pentru hoție -84% din egipteni sunt în favoarea executării celor care părăsesc religia islamică http://pewglobal.org/2010/12/02/musl...llah/#prc-jump Așa stând lucrurile, e greu de crezut că guvernul actual, care nu practica aceste atrocități, va fi mai rău decât cel care va veni. Avem aici de a face cu o revoluție islamică asemănătoare cu cea din Iran. Vai de bieții creștini copți, care vor fi și ei supuși acestor 'legi' sinistre.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide. Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide |
Thread Tools | |
Moduri de afișare | |
|
![]() |
||||
Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
Fuga in Egipt - Duminica dupa Nasterea Domnului | bonicud | Intrebari utilizatori | 1 | 29.12.2012 19:40:19 |
urmeaza RMN | patricia2006 | Generalitati | 18 | 14.07.2012 22:45:49 |
Principiul dublului efect | Mihnea Dragomir | Biserica Romano-Catolica | 22 | 12.05.2010 14:26:26 |
Ce urmeaza? | Ioan_Ciobota | Generalitati | 3 | 14.10.2008 19:09:38 |
Mie frica de ce urmeaza | NeNumimCrestini | Nunta | 23 | 28.02.2007 21:33:58 |
|