Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 08.05.2012, 23:06:59
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Talking uite ioana draga

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Eu cred ca Sfintii l-au "intalnit" pe Hristos in Biserica, (prima unire fiind prin Taina Botezului si a Mirungerii) nu in afara ei, caci noi nu cinstim Sfintii sufisti sau hindusi, eventual ii consideram oameni morali, nu insa duhovnicesti.
spre linistea sufletului tau pe vremea sf.eustatiu plachida, Domnul IIsus sa aratat pe o stinca intre coarnele unui cerb, intr-o padure unde acest ofiter era la vinatoare, cum sta si se odihnea a auzit un zgomot infiorator deasupra lui pe stinca si cind se uita acolo vede cerbul ce tocmai il urmarise si cind ridica arcul sa il sageteze apare Domnul Hristos intre coarnele cerbului si ii vorbeste.este prima intilnire cu Domnul IIsus.iti recomand cartea sa o citesti,totul se petrecea in anul 78 d.hr.
bineinteles noi nu traim acele vremuri,cind credinta era vie si puternica si erau vremurile episcopului ioan uns, insus de discipolul Domnului de Pertu.acum lucrurile se petrec,altfel biserica este locul unde primim sf.taine fara care toata credinta noastra este in zadar,iar cei ce au parasit-o plutesc in deriva pe o nava ce ia apa.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
rezultate triplu test Mirela0110 Generalitati 6 11.11.2010 13:01:12
Dialogul ,intre sinceritate si viclenie flying Generalitati 3 08.06.2010 23:30:04
Un nou test sangvin detecteaza cancerul cu sase ani înainte de formarea tumorilor absolutep0wer Generalitati 7 08.06.2010 19:58:39