Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.06.2013, 00:08:35
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.076
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria-15 Vezi mesajul
foarte frumos este si faptul ca parintii invata impreuna cu copiii.tin minte ca atunci cand trebuia sa invat tabla inmultirii,atat de mult m-a ascultat mama pana a stiut-o si ea pe toata,inainte se incurca.la fel s-a intamplat si cu substantivul,verbul etc.din pacate,cand am mai crescut am inceput sa-mi pregatesc singura temele,deci mama si-a incheiat studiul. :d
oricum,o simteam foarte aproape atunci,cred ca un avantaj al scolii e acasa e si faptul ca formeaza o legatura mai puternica intre mama si copil.
Dar tu ai simtit cum legatura s-a format si cand mama ta invata cu tine impreuna,tu fiind la scoala totusi...

Secretul consta in interesul pe care parintii il pun in educatia copiilor;aceasta legatura se formeaza oricum atunci cand parintii sunt interesati de ocupatia lor de parinte.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
 

Tags
școală acasă, homeschool, homeschooling, scoala acasa

Thread Tools
Moduri de afișare